Yılmaz, Samsun Tam Anlamıyla Spor Kenti Olacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yapımı devam eden spor tesislerini yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yılmaz, Samsun Tam Anlamıyla Spor Kenti Olacak
Yılmaz, Samsun Tam Anlamıyla Spor Kenti Olacak Editör

 

    18 Temmuz’da Samsun’da başlayacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları için tüm kurum ve kuruluşlar çalışmalarını hızlandırdı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vali İbrahim Şahin ile birlikte Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından merkezde yapımı devam eden Atletizm Sahası, Bowling ve Okçuluk tesisleri ile Bafra’da yapılan atış poligonu ve yüzme havuzlarının bulunduğu spor kompleksini ziyaret ederek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Sema Yıldırım’dan bilgi aldı.

                                SAMSUN TAM ANLAMIYLA SPOR KENTİ OLACAK

     Yapımı devam eden tesislerin tamamlanmasıyla birlikte Samsun’un tam anlamıyla bir spor şehri olacağına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Son yıllarda Samsun’umuzda yapılan spor yatırımlarıyla birlikte onlarca farklı spor türü icra edilebilir hale geldi. 18 Temmuz’da şehrimizde gerçekleştirilecek olan İşitme Engelliler Olimpiyatları bu çalışmaların hızlanmasına vesile oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalarda sona gelinmiş olması bizleri çok mutlu ediyor. Bu tesisler de tamamlandıktan sonra Samsun tam anlamıyla spor şehri olacak. Bu altyapı sayesinde ilimizde daha önce ilgi görmeyen ve dikkati çekmeyen spor dallarına yönelik yeni bir ilgi ve yönelimin de başlayacak olması bizi heyecanlandırıyor. Olimpik spor dallarının gelişmesi ve bu spor dallarında birçok gencin eğitim alarak kendilerini geliştirecek olması da gelecek adına bizi umutlandırıyor. Şehrimizin sonraki yıllarda ulusal ve uluslararası birçok spor organizasyona ev sahipliği yapabilecek sportif altyapıya ve organizasyon deneyimine sahip olmasını da ayrıca kent kimliğimiz adına çok önemsiyorum.” dedi.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek