Advert

55 Metrelik Minaresiyle Görkemli Cami İbadete AçıldI

İlkadım Belediyesinin destekleriyle yapılan Uzgur Camii, Vali İbrahim Şahin’in katılımıyla ibadete açıldı.

55 Metrelik Minaresiyle Görkemli Cami İbadete AçıldI
55 Metrelik Minaresiyle Görkemli Cami İbadete AçıldI Editör

 

 

55 metrelik minaresinin ve birçok bölümünün İlkadım Belediyesi tarafından yaptırıldığı görkemli bir mabet olarak İlkadım İlçesi Uzgur Mahallesinde ibadete açılan caminin açılış törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Müftüsü Veysel Çakı, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Müftüsü Yahya Polat, İlkadım Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

“CAMİLERİ GENÇLERİMİZLE DOLDURACAĞIZ”

Kalkanca Mahallesi Kuran Kursu öğrencisi Güzel Kuran Okuma Yarışması Türkiye Birincisi Mustafa Altıkat tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan törende konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım Belediyesi ve şahsım adına Camilerimizi çok önemsiyorum. Camilere ilk başta genç yavrularımızı çekebilmek adına ve cemaat sayımızı arttırmak için ilçemiz sınırları içerisinde bütün camilerimizde mutlaka bir çalışmamız olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu mabetlere verdiğimiz önem ile planladığımız projelerden biri de Karadeniz’in en büyüğü olacak Cami ve Külliye projemizdir. Bugün ibadete açtığımız Uzgur Camii’nin de tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

“İLKADIMLILARA HAYIRLI OLSUN”

Uzgur Mahallesinde yapılan caminin ibadete açılış kurdelesini kesen Vali Şahin; “Mübarek Ramazan Ayının arifesinde ve Cuma gününde böylesi anlamlı bir buluşma için burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Doğal güzelliklerin arasında olan Uzgur Mahallemize yapılan bu caminin hanım ve erkek kardeşlerim için hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerden beklentimiz bu mabedin cemaatinin her zaman en üst sayıda olmasıdır. Yeni cami İlkadımlı kardeşlerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Konuşmalar sonrası protokol ve katılımcılar İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan Cuma namazını eda ederek yeni caminin içerisini gezdiler.

Namaz çıkışı İlkadım Belediyesi tarafından dağıtılan yemeğin ardından tören son buldu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek