Advert

Sertifikalar Başkan Taşçı’dan.

Üreten Kadın Güçlü Atakum projesi kapsamında gerçekleştirilen Aile İçi Şiddet’in Psikolojik Yansımaları konulu seminere katılanlara sertifikalarını veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak amacımız, kadınların sosyal, kültürel ve istihdam odaklı projelerle buluşturulması, bu sayede de hem ekonomik hem de sosyal hayat içerisindeki yerlerini almalarıdır” dedi

Sertifikalar Başkan Taşçı’dan.
Sertifikalar Başkan Taşçı’dan. Editör

 

Atakum Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ortaklaşa hayata geçirdiği ‘Üreten Kadın Güçlü Atakum’ projesine katılan kadınlara ‘Aile İçi Şiddet’in Psikolojik Yansımaları’ konulu seminer verildi. Seminere katılanlar, sertifikalarını Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’dan aldı.

 

 

Atakum Belediyesi tarafından, ilçedeki kadınların iş gücünün çalışma hayatına kazandırılması noktasında planlanan ve yoğun katılım sağlanan ‘Üreten Kadın Güçlü Atakum’ projesi, çeşitli bilgilendirme ve seminer çalışmaları ile devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında, Yalı Kafe’de düzenlenen ‘Aile İçi Şiddet’in Psikolojik Yansımaları’ konulu seminer ile kadınlara bilgilendirme yapıldı. Samsun Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Nalan Demirtaş ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Uzman Psikoloğu Gözde Nil Gelbal tarafından gerçekleştirilen seminerde, kadınlara şiddet olayları karşısında yapılması gerekenler, yasal haklar anlatıldı. Seminer’de ŞÖNİM Müdürü Tuğba Talay Tacar da gerçekleştirdiği sunum ile kadınları bilgilendirdi.

 

Atakum Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen Üreten Kadın Güçlü Atakum projesinin 206 bin 576 Euro’luk bütçesinin bulunuyor. Bu bütçe, kadınlara ulaşmak ve bilgilendirmek amacıyla kullanılıyor. Kapsamlı eğitim çalışmaları, istihdama yönelik kurslar ve bilgilendirme odaklı seminerler ile devam eden projemizde önemli mesafeler kat edildi. Öyle ki, aynı hedeflerle Türkiye’nin bir çok kentinde hayata geçirilen bin 200 proje arasında ilk 40’a giren projemiz ile daha çok kadına ulaşmamıza imkan sunmuştur. Atakum Belediyesi olarak amacımız, kadınların sosyal, kültürel ve istihdam odaklı projelerle buluşturulması, bu sayede de hem ekonomik hem de sosyal hayat içerisindeki yerlerini almalarıdır. Bu hedef doğrultusunda geldiğimiz nokta, diğer belediyelere de örnek oluyor. Bu durum bizleri gururlandırıyor. Her zaman kadınlarımızın yanında, destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Seminere katılan 50 kadına sertifikalarını verdi.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!