Samsun Migros’ta Başörtüsü Skandalı

Samsun’da bulunan bir Migros şubesinde stant açan bir bayan, başörtüsü taktığı için çalışmasına izin verilmedi.

Samsun Migros’ta Başörtüsü Skandalı
Samsun Migros’ta Başörtüsü Skandalı Gerçek Taraf

 

Samsun’da bir unlu gıda firması Migros’ta ürünlerini tanıtmak için stant açtı. Stant görevlisi olarak da başörtülü bir bayanı görevlendirdi.

Ancak Migros’un market sorumluları başörtülü bayanın stant görevlisi olarak çalışmasına izin vermediler.

 

BİZDE BAŞÖRTÜSÜNÜ TEMİZLİKÇİLER VE MUTFAKTAKİLER TAKABİLİR

Başörtülü bir şekilde görevini farklı marketlerin stantlarında devam ettirdiğini söyleyen stant görevlisi Saadet F., durumu Migros genel müdürüne anlatmak istedi ise de Saadet F’yi  Migros Genel Müdürüyle görüştürmek istemediler.

Onun yerine Genel Müdürün cevabını getirdiler, “başörtülü bir şekilde stant görevlisi olarak çalışmak kurumsal politikamıza uygun değil. Bizde başörtüsü ile temizlikçiler ve mutfaktakiler çalışabilir. Başını açarak görevine devam edebilir.”

Bu insanlık dışı kabul etmeyen Saadet F. Durumu kayıtlara geçmesi için telefonla Migros Müşteri hizmetlerine iletti. 

Akasyam

 

YAYINLANAN HABER ÜZERİNE MİGROS'UN CEVABI

Cevap ve Düzeltme Metni:

www.gercektaraf.com haber sitesinde ve @gercektaraf twitter ve https://www.facebook.com/gercektaraf.haber/ facebook hesabında 22.05.2017 tarihinde yayınlamış olan “Samsun Migros’ta Başörtüsü Skandalı” ve “Skandal Açıklama, Bizde başörtüsü ile temizlikçiler ve mutfaktakiler çalışabilir” başlıklı haberin içinde gerçek dışı bilgilerle kamuoyuna yanlış bilgi verilmesinden büyük üzüntü duyduk.   

 

Öncelikle; www.gercektaraf.com haber sitesinde ve @gercektaraf twitter ev https://www.facebook.com/gercektaraf.haber/ facebook hesaplerında haber kaynağı olarak “www.akasyam.com” adresi gösterilmekle birlikte; bahse konu haber sitesi hatalı haberi kaldırıp, yerine düzeltme metni içerir yeni bir haber yayınlamıştır. Düzeltme haberi http://www.akasyam.com/migrostan-basortusu-aciklamasi-152518/ linkindeki gibidir.

 

63 yıldır tüketiciye hizmet veren Migros, her dönemde yasalara ve topluma saygılı, eşitlik ilkesi çerçevesinde etik iş yapma şekliyle sektörünün öncü oyuncularından biri olmuştur. Türkiye’nin 73 ilinde, 1600’ü aşkın mağazasında her yıl milyonlarca kişiye modern perakendenin tüm imkanlarıyla hizmet veren Migros’un temel misyonu daima müşterisinin yakınında, onun istek ve ihtiyaçlarına en iyi, hızlı ve ekonomik olarak yanıt vermek olmuştur. Şirketimizin kurumsal politikaları çerçevesinde; kişilik hakları ve eşitlik ilkeleri gözetilmek suretiyle, baş örtülü ya da baş örtüsüz ayrımı yapılmaksızın insan odaklı yönetim anlayışı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

Bu kapsamda www.gercektaraf.com haber sitesinde ve @gercektaraf twitter ve https://www.facebook.com/gercektaraf.haber/ facebook hesaplarında 22.05.2017 tarihli haberde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamakta, yanlış ve yanıltıcı bilgiler içermektedir. Şirketimiz kurumsal politikaları ile örtüşmeyen konunun Şirketimiz ile ilgisi bulunmamakta olup; söz konusu haber, gerçeklerle bağdaşmamakta ve dayanaktan yoksundur.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek