İsmail Uyanık Neden Samsunspor’un Başına Getirilmeye Çalışılıyor?

Samsunspor’un eski başkanı İsmail Uyanık, kamuoyu oluşturarak tekrar Samsunspor’ın başına gelmeyi amaçlıyor.

İsmail Uyanık Neden Samsunspor’un Başına Getirilmeye Çalışılıyor?
İsmail Uyanık Neden Samsunspor’un Başına Getirilmeye Çalışılıyor? Gerçek Taraf

 

1992-2001 ve 2002-2005 yılları arasında Samsunspor’da başkanlık yapan İsmail Uyanık, son günlerde Samsunspor Kulübü’ne yakınlaşmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Samsunspor’un ligdeki kötü gidişatı üzerine açıklamalar yapan İsmail Uyanık, basın aracılığı ile tekrar gündeme gelmeye başladı.

 

SAMSUNSPOR DEFTERİ BİTTİ DEMİŞTİ

İsmail Uyanık 2009 yılında yaptığı açıklamada Samsunspor defterini tamamiyle kapattığını söylemişti. Uyanık; ‘Ben Samsunspor başkanlığını birileri istedi diye bırakmadım. Samsunspor’u kendi kararım ve isteğimle bıraktım. Samsunspor’un önünü açmak için bıraktım. Maddi, manevi çok yorulduğum için bıraktım. Ülkede son dönem esen rüzgarla birlikte ortaya çıkan yeni hükümete yakın çevrelerin, milletvekillerin, belediyelerin kulübe sahip çıkması yönünde  önünü açmak için başkanlığı bıraktım. Ben orada olduğum müddetçe Samsunspor’un bu şehirden faydalanamayacağını düşündüğüm için, şehri yönetenlerden gerekli desteği göremeyeceğini anladığım için bıraktım. Dolayısıyla ömrümde 15 senemi 30-45 yaş gibi çok önemli bir dönemi Samsunspor’a verdim. Başkanlıktan önceki ve sonraki dönemlerim arasında maddi manevi çok büyük farklar var. Bu nedenle de Samsunspor defterini artık kapattım’ demişti.

 

SAMSUNSPOR’U BORÇ BATAĞINDA BIRAKTI

İsmail Uyanık’ın 1992-2001 yılı döneminde Samsunspor’u 10 Milyon Dolar’lık borçla bırakmıştı. İsmail Uyanık açıklamasında ’10 Milyon Dolar borç bıraktım ama 15 Milyon dolarlık futbolcularımız var’ diyerek o dönem kendini savunmuştu.

 

Kaynak: GerçekTaraf.com

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek