Advert

Telefonla Samsun Valiliği’nden Arayıp Para İstediler

Vatandaşlar kendilerine Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan bir kişinin telefon açtığını, kendilerinden para istediklerini söylemesi üzerine valilik açıklama yayınladı.

Telefonla Samsun Valiliği’nden Arayıp Para İstediler
Telefonla Samsun Valiliği’nden Arayıp Para İstediler Gerçek Taraf

 

Samsunlu vatandaşlar cep telefonlarına gelen çağrılar ile şok geçirdi. Kendisini Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan bir kişinin aradığını, kendilerinden bağış adı altında yardım yapılması için para talep ettiklerini söyledi.

 

VALİLİK PARA TALEP ETMEZ

Bu olayların artmasıyla birlikte Samsun Valiliği konu ile ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada; ‘Samsun Valiliği her hangi bir durum için bağış ya da yardım adı altında para talebinde bulunmayacağını belirtirken vatandaşların bu gibi durumlarda para vermemesini duyurdu.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı kişi veya kişilerin ilimizde bulunan bazı şirket, kuruluş ve işadamlarını telefonla arayarak, kendilerini Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak tanıtıp, Sayın Valimizin bilgisi doğrultusunda olduğunu söyleyerek bağış talebinde bulundukları tespit edilmiştir. 

Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini, Valiliğimizin bağış talebinde bulunulması için telefonla arama yapmasının söz konusu olmadığını bir kez daha önemle hatırlatarak; bu gibi durumlarda vatandaşlarımızın derhal 155 Polis İmdat Hattı'na müracaat ederek bilgi vermeleri, ya da Samsun Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait irtibat telefonunu (0 362 431 12 12-435 79 97) arayarak bilgi paylaşmaları, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek