Advert

Samsun’da Master Of Cake Festivali Başladı

Butik pastacı Zümra Uludoğan ve Empati Organizasyon tarafından düzenlenen Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması başladı. Yarışmada 300'e yakın birbirinden ilginç pasta dereceye girmek için yarışıyor.

Samsun’da Master Of Cake Festivali Başladı
Samsun’da Master Of Cake Festivali Başladı Editör

 

Samsun'da 20-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması Hampton By Hilton Otel'de başladı. Türkiye'den ve yurt dışından pastacıların katıldığı yarışmaya çeşitli aktivitelerle gerçekleşecek.

 

 

Genel Koordinatör Zümra Uludoğan Master Of Cake Samsun Pasta Yarışması'nın 2.’sinin düzenlendiğini belirterek, ''Türkiye'nin en büyük pasta yarışmalarından biri Samsun'da gerçekleşiyor. 2 gün sürecek festivalde Türkiye'nin 4 bir köşesinden pastacılarımız bir araya geldi. Şeker hamurundan hazırlanmış birbirinden ilginç modellemeler yarışacak. Yaklaşık 300 pasta yarışmaya katıldı. Festivale 500 pastacı katıldı'' dedi.

 

 

Empati Organizasyon sahibi Savaş Gömeç ise pastacılık yarışmasını Samsun'a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ''Türkiye’nin en büyük pasta yarışması, 19 Mayıs 1919 gibi Türkiye için çok önemli bir tarihin kutlandığı haftaya denk gelmesi bizim için ayrıca mutluluk. Samsun'a yakışır bir yarışma ve organizasyon oldu'' diye konuştu.

 

 

Şeker hamurundan yapılan ilginç pastalar sergi alanındaki yerini aldıktan sonra Türkiye Aşçılar Federasyonu'ndan ülkenin en iyi aşçılarının, pasta ustalarının, en iyi şeker sanatçılarının yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!