Advert
Advert

AK Parti'de 3 Dönem Kuralı Esnetilecek

AK Parti'den 3 dönem milletvekili ve belediye başkanı yapan kişilerin bir sonraki yani 4. dönem tekrar AK Parti'den aday olamıyordu. Artık bu kural esnetilebilecek.

AK Parti'de 3 Dönem Kuralı Esnetilecek
AK Parti'de 3 Dönem Kuralı Esnetilecek Gerçek Taraf

 

AK Parti’nin yarın yapılacak olağanüstü kongresinde önemli bir tüzük değişikliği de yapılacak. Buna göre, partide her seçim dönemi tartışılan 3 dönem kuralı, esnetme konusunda MKYK’ya yetki verilecek. 

 

GENEL BAŞKAN VEKİLLİĞİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı parti tüzüğüne genel başkan vekilliği eklendiğini açıkladı.

 

TEK MİLLET TEK BAYRAK TEK VATAN TEK DEVLET TÜZÜKTE

Yazıcı, 9 maddeden oluşan tüzük değişikliği kapsamında, parti tüzüğünün 4. maddesine, 16. fıkra olarak "AK Parti, çoklu devlet geleneğimizin üzerine bina edildiği 'insanı yaşat ki, devlet yaşasın' ilkesini siyasetinin merkezi olarak görür. Milletin tüm fertleri, hiçbir ayrım gözetilmeksizin ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşları tek bir milleti teşkil eder. Bayrağımız, bağımsızlığımızın ortak sembolüdür. Şehitlerimizin emaneti olan, milletimizin üzerinde yaşadığı, bayrağımızın özgürce dalgalandığı toprak vatanımızdır. Devlet, milletimizin ortak eseridir. AK Parti yukarıda belirtilen temel amaç ve hedefler doğrultusunda 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' anlayışını sarsılmaz bir ilke olarak kabul eder" ibaresinin eklendiğini bildirdi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!