Advert

Yusuf Ziya Yılmaz, Çek Elini Cebimizden

Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ve Terme ilçelerinden gelen dolmuş ve özel halk otobüsleri Samsun’un merkezine giremeyecek. Yeni uygulama bir çok vatandaşı zor duruma sokacak.

Yusuf Ziya Yılmaz, Çek Elini Cebimizden
Yusuf Ziya Yılmaz, Çek Elini Cebimizden Gerçek Taraf

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan karara göre ilçelerden Samsun merkezine toplu taşıma araçları giremeyecek. Bu uygulamaya göre şehrin doğu tarafında kalan Çarşamba, Ayvacık, Salıpazarı ve Terme ilçelerinden Samsun’a gelmek isteyen vatandaşlar, Tekkeköy’de yapılan Samsunspor’un yeni stadı önünde bulunan tramvaya binmek zorunda kalacak.

 

VATANDAŞA ZULÜM

Samsun’un doğu yakasında kalan ilçelerden şehir merkezinde bulunan hastanelere gelen vatandaşlar yollarda çektiği çile yetmezmiş gibi birde cebinden tramvaya ödeyeceği ek ücret çıkacak.

 

 

TRAMVAYLAR BOŞ GELİYOR DİYE

Samsun’un batı yakasında ki son durak olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi durağından, şehrin doğu yakasında bulunan Tekkeköy durağına gelen tramvaylar, sabah saatleri hariç boş geri döndüğü için zarar edildiği düşünüldüğünden böyle bir uygulama başlatılması kararı alındı.

Tramvayların Tekkeköy tarafından boş olarak şehre gelmesi nedeniyle zarar eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu zararı vatandaşa yükleyerek kar etmiş olacak.

 

 

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bin bir zorlukla şehir merkezine geldiklerini belirten vatandaşlar; ‘Şehir merkezine genelde hastanelere gitmek için geliyoruz. Zor şartlarda köyümüzden şehire geliyoruz. İnanın bazen yol parasını akrabalarımızdan aldığımız borç para ile tamamlıyoruz. Zaten taşıma ücretleri yüksek parayı zor buluyoruz bir de Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın cebini doldurmak para harcayamayız. Yapılan bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmesi lazım. Çok zor şartlarda para kazanıyoruz. Yusuf Ziya Yılmaz elini cebimizden çeksin artık’ dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek