Advert

Salıpazarı'nın Yeni Köprüsü Açıldı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinin iki yakasını bir araya tarihi köprü eski köprü sağlıksız olduğu gerekçesiyle yıkılarak yerine kemerli yeni köprü yapıldı.

Salıpazarı'nın Yeni Köprüsü Açıldı
Salıpazarı'nın Yeni Köprüsü Açıldı Gerçek Taraf

 

Salıpazarı İlçesinde devam eden projeler kapsamında yapımı tamamlanan köprü hizmete açıldı. 

Son 2 yıldır ilçede bir çok çalışma aynı başladı. Salıpazarı-Çarşamba karayolu, Köprü yenileme çalışmaları, alt yapı ve kanalizasyon çalışması, taşkın önleme set duvar yapımı, okul inşaatları ve kapalı spor salonu yapımı gibi çalışmalar nedeni ile ilçe merkezi adeta şantiyeye döndü. 

Son olarak yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Orta Mahalle ile Gökçeli ve Yeni Mahalleleri bir birine bağlan tarihi kemer köprünün inşaat çalışmaları tamamlandı.

 

 

İlçede devam eden projeler hakkında konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “İlçemiz 2012 yılında büyük bir sel felaketi yaşadı. İlçenin iki yakasını bir birine bağlayan ve 1960 yılında yapılan tarihi köprümüz sel nedeni ile zarar görerek yıkılma tehlikesi yaşadı. Bunun üzerine Samsun DSİ Bölge Müdürlüğümüzce başlatılan köprü yenileme çalışmalarının ilki olan bu köprümüz yıkılarak yerine 52 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde kemer süslemeli yeni bir köprü yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Yeni köprümüz ilçemize hayırlı olsun.”dedi.

samsun salıpazarı kemer köprü salıpazarı yeni köprü halil akgül
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!