Advert

Elektrik Faturalarındaki YEDAŞ'ın Dağıtım Bedeli Soygun Gibi

Salıpazarı’nda esnaf yüksek gelen faturalardan şikayetçi. İlçede kasaplık yapan bire esnaf Yedaş tarafından yollanan son elektrik faturasına isyan etti. “Aklımızla dalga geçiyorlar, resmen soyuluyoruz” dedi.

Elektrik Faturalarındaki YEDAŞ'ın Dağıtım Bedeli Soygun Gibi
Elektrik Faturalarındaki YEDAŞ'ın Dağıtım Bedeli Soygun Gibi Gerçek Taraf

 

Elektrik Dağıtım Şirketi olan YEDAŞ tarafından bir faturadan alınan 433 TL dağıtım bedeli vatandaşı isyan ettirdi. Samsun'un Salıpazarı ilçesinde esnaflık yapan bir kasap dükkanına gelen bir aylık elektrik faturası 1462 TL olunca vatandaş isyan etti. Faturasının çok yüksek geldiğini belirten kasap, YEDAŞ'ın bir faturadan aldığı 433 TL'lik dağıtım bedelini görünce 'resmen soyuluyoruz' dedi.

 

KERİZ YERİNE KONULUYORUZ

Yüksek gelen faturalarla keriz yerine konulduklarını belirten Salıpazarılı esnaf; 'Esnaf kan ağlıyor, piyasada zaten iş yok. Bir de yüksek gelen elektrik faturaları nedeniyle zor anlar yaşıyoruz. “Düzenli olarak faturalarımı ödüyorum. Geçmiş dönem borcumda yok. Ayda ortama 600 ila 800 TL elektrik faturası ödüyordum. Tabiki her hizmetin bir bedeli olacak. Buna itirazımız yok. Ama tükettiğim elektrik bedeli 746 TL ödeyeceğim fatura 1462 TL. Elektrik faturası incelendiğinde keriz yerine konduğumuzu ve birileri tarafından soyulduğumuzu hissediyorum. Bunlar aklımızla dalga mı geçiyorlar?' dedi.

 

 

433 TL DAĞITIM BEDELİ NE DEMEK?

Son faturada 433 TL Dağıtım Bedeli adı altında bir tutar yansıtılmış diyen esnaf, Bunun yanında 37 TL Elektrik T.V., TRT payı 14 TL, Enerji fonu 7 TL. El insaf. Bıktık artık. Faturalar belimizi büküyor. Resmen soyuluyoruz. Devletimizin vatandaşlarını göz göre soyulmasına müsade etmemesi lazım. Esnafın sesini duyun. Bu soyguna bir son verin. Yoksa kepenklere kilit vurmak zorunda kalacağız.” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek