Advert

Bim de Satılan Simbat Kuruyemişte Fare Çıktı

BİM'de satılan ürünlerde skandalların ardı arkası kesilmiyor. BİM marketlerinde satılan Dağhan marka sucuklardan tükrük bezi çıkmıştı. Bu olaydan sonra yine salamlardan böcek çıkmıştı. Bu yaşanılan skandalların ardından yine BİM'de satılan Simbat marka kuruyemiş paketinin içinden fare çıktığı iddia edildi.

Bim de Satılan Simbat Kuruyemişte Fare Çıktı
Bim de Satılan Simbat Kuruyemişte Fare Çıktı Gerçek Taraf

 

KURUYEMİŞ PAKETİNİN İÇİNDE FARE ÇIKTIĞI İDDİASI

Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Cihan Müezzin adlı vatandaş 28.01.2017 tarihinde Bafra Bakırpınar BİM Şubesi'nden Simbat marka kuruyemiş paketi aldı. Eve gelip kuruyemiş paketini açtığında içinde fare gördüğünü iddia etti.

 

ŞİKAYETTE BULUNDU

Yaşadığı olayın şokuyla gece vakti 'ALO 174 Gıda'yı arayan ve durumu yetkililere bildiren Müezzin ertesi gün alışveriş yaptığı BİM mağazasına gitti. Konuyu BİM yetkililerine anlatan ve paketi iade edip mağazadan fişini alan Müezzin, aynı gün İlçe tarım müdürlüğüne şikayette bulundu. Burada 'ALO 174 size gereken cevabı verecektir' sözünü alan Müezzin'e 15 gün sonra Alo 174'ten 'Mikrobiyolojik testinde ürün temiz çıktı. Ancak yapılan testler aynı parti malın serisi değil' şeklinde bir açıklama yapıldı.

 

 

BİMER'E DE ŞİKAYET ETTİ

Bu açıklama ile tatmin olmayan Müezzin, olayın zaman aşımına uğramaması için konuyu Bimer'e götürüp firmadan şikayetçi oldu. Ancak Bİmer'in konuya gerekli hassasiyeti göstermemesi nedeniyle olayın peşini bırakmayan Müezzin son çare olarak üretici firma yetkilileri ile görüşmeye karar verdi.

 

 

BUNUN HESABI SORULMALI

Ocak ayından bu yana yaptığı tüm şikayetlerden cevap alamayan ve vatandaşın sağlığıyla oynanmasını hazmedemeyen Müezzin, Simbat Kuruyemiş'in yetkililerine ulaştı.

Simbat ürününün fason olarak paketleme işini yapan firma ile görüşen ancak firma yetkililerinden böyle bir olayın yaşanmasının mümkün olamayacağı cevabını alan Müezzin, sonunda olayı medyaya taşımaya karar verdi.

Halkın sağlığı ile oynayanlardan hesap sorulması gerektiğini belirten Müezzin; 'BİM gibi Türkiye çapında ünlü bir perakende firmasında bunlar yaşanıyorsa vay benim vatandaşımın haline' diyerek sitem de bulundu.

 

 

 

BİM TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

BİM'de satılan Simbat Antep Fıstığı kuruyemiş paketinden çıktığı iddia edilen fare ile ilgili açıklama yapıldı. 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!