Advert

İzmir’de Su Kesintisi, İzmir’de Karabağlar, Buca ve Gaziemir'de Sular Ne Zaman Gelecek? Su Kesintisi Ne Kadar Sürecek?

İzmir’de kesilen sular vatandaşı isyan ettirdi. İzmir'de su kesintisi nedeniyle vatandaşlar çareyi camilerin şadırvanlarında aradı. İzmir’e ne zaman suyun geleceği merak konusu oldu. Vatandaşlar İzmir’de kesilen su için belediyeye öfke kustu.

İzmir’de Su Kesintisi, İzmir’de Karabağlar, Buca ve Gaziemir'de Sular Ne Zaman Gelecek? Su Kesintisi Ne Kadar Sürecek?
İzmir’de Su Kesintisi, İzmir’de Karabağlar, Buca ve Gaziemir'de Sular Ne Zaman Gelecek? Su Kesintisi Ne Kadar Sürecek? Gerçek Taraf

 

İzmir'in Buca ve Gaziemir ilçesilerinin tamamında, Karabağlar'ın İlçesi'nin ise bir bölümünde, ana borudaki arıza nedeniyle 3 gün süreyle su kesintisi uygulanacak olmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

İZSU tarafından su kesintisi yapıldığı vatandaşların kesintiden önceden haberi olmadığı için tepki göstermesi dikkat çekti.

 

İZMİR’DE SU KESİNTİSİ SEBEBİ

 

İZSU Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Tahtalı Barajı ile Görece Arıtma Tesisi arasında bulunan 2.2 metre çapındaki ana isale hattında (Şaşal Mahallesi noktasında) 14 Mayıs 2017 tarihinde akşam saatlerinde arıza meydana geldi.

 

İZMİR’DE SULAR NE ZAMAN GLECEK?

Arızanın tamiri için hattaki suyu boşaltan İZSU ekipleri çalışmalara başlarken, Buca'nın tamamına, Sarnıç hariç Gaziemir'in tamamına ve Karabağlar'ın bir bölümüne 14 Mayıs saat 23.30 ile 17 Mayıs saat 23.30 arasında su verilemeyeceğini öğrenen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

 

CHP’Lİ İZMİR BELEDİYESİ’NE TEPKİ

Vatandaşlar sular kesildiği için sıkıntı çektiklerini söylerken; ‘Suların kesileceğini hiçbir yerden öğrenemiyoruz. Bize bilgi vermiyorlar. Sular kesildi diye camilerin şadırvanlarından su alıyoruz. Orada da su bitti. Marketlerden aldığımız sular da yetmiyor. Böyle düşüncesizlik olmaz Marketlerde bile su bulamıyoruz. Bir bardak su için komşularımızla tartışıyoruz. Böyle rezillik olamaz.’ Dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!