Advert

'Bu milletin a... koyacağız' diyen işadamının oğlu da beraat etti

Bir polisin ölümüne, bir polisin ağır yaralanmasına yol açan Rüzgar Çetin'in tahliyesinin ardından, Üsküdar Kısıklı’da Musa Akan’ın ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili 15 yıla kadar hapsi istenen Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in oğlu Ahmet Cengiz de beraat etti.

'Bu milletin a... koyacağız' diyen işadamının oğlu da beraat etti
'Bu milletin a... koyacağız' diyen işadamının oğlu da beraat etti Gerçek Taraf

 

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, 1 Temmuz 2015’de meydana gelen kazada motokurye Ayhan Mutlu’nun dikkatsizlik sonucu yolcu indirip bindiren minibüse çarptığı, Cengiz’in de onu çok yakından takip ettiği ve hızını da ayarlamadığı için devrilen motosikletten düşen Musa Akan ve Ayhan Mutlu’ya çarptığı, kusurlu olduğu belirtildi. Hürriyet'ten Aziz Özen'in haberine göre, Cengiz için 2 - 15 yıl, Mutlu için 2 - 6 yıl hapis cezası istendi.

 

 

Savcılık, Ahmet Cengiz’i cipi ile motokuryeyi fazla yakından ve hızlı gitmekle suçlasa da, mahkeme ölümlü kazada kusuru olmadığı gerekçesiyle Mehmet Cengiz'in oğlu için beraat verdi.

Mutlu’yu 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme bu cezayı da, 15 bin 200 lira para cezasına çevirdi. 

Mehmet Cengiz, 17-25 Aralık operasyonları sırasında tapelere yansıyan "Bu milletin a... koyacağız" sözleriyle gündeme gelmişti.

bu milletin a.. koyacağız mehmet cengiz cengiz holding ahmet cengiz
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek