Advert
Advert

Samsun Parkomat Borcu Olanlara İndirim ve Taksit İmkanı

Samsun’da parkomat uygulaması yapan Parktek firması Genel Müdürü Ömer Gürcan, parkmomat borcu olanların borçları taksitle ödenebilecek açıklaması yaptı.

Samsun Parkomat Borcu Olanlara İndirim ve Taksit İmkanı
Samsun Parkomat Borcu Olanlara İndirim ve Taksit İmkanı Gerçek Taraf

 

Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan ve şirket avukatları düzenlenen kahvaltı programında basınla buluştu. Kahvaltı sonrası yapılan açıklamalarda, aracına ait park borcunu Parktek Otopark İşletmeciliğine ödeyen vatandaşın, ödemesinin akabinde ‘ ben bu parayı icra tehdidi altında ödedim, alınan para yasal değil, iadesi gerekiyor ’ diyerek Samsun 4.Asliye Hukuk Mahkemesinde açtığı dava ile ilgili olarak bilgi verildi.

Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan, Samsun 4.Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen bu davadan uygulamanın yasal olduğu, nitekim uygulamanın danıştay denetiminden de geçtiği’ belirtilerek, vatandaş tarafından açılan davanın reddine, alınan ücretlerin yasal olduğuna, dava konusu edinilen park ücretlerinin hukuki varlığını koruyan  UKOME kararları uyarınca alınması sebebi ile yasaya aykırı bir durum söz konusu olmadığına karar verildiğini açıkladı.

 

BORCU 2 KATINA ÇIKTI

Dava açılış masraf ve harçları, davacı vatandaş üzerinde kaldığı gibi, davayı kaybetmesi sebebi ile mahkemece şirket avukatı lehine 1.875 TL de vekalet ücretine hükmedildi. Yani icra takip masraf ve harçları, dava vekalet ücreti olmak üzere vatandaşın borcu bu dava ile 2 katına çıktı. 1800 TL olan park borcu  4000 TL'ye çıktı.

 

BİZ PARK CRETİ TALEP EDİYORUZ

Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:"Bazı vatandaşlar ‘’danıştayın yönetmeliğe ilişkin kararını değil ; bize bu ücretin alınması yasaldır’’ diye karar getirin diyordu.. Bu karar tamda bu cümleleri içeren ; yönetmeliğin irdelenmesinin yanında alınan ücretin yasal olduğuna ilişkin doğrudan kanaat getiren bir karardır. Hem idare mahkemelerinden ; hem ceza mahkemelerinden ; hemde asliye hukuk mahkemesinden lehimize kararlar verilmekte. Aleyhimize bir tane bile karar bulunmamakta. Basında bir dönem bir takım yanlış haberler yapıldı. Kabahatlar kanuna göre kesilen ceza tutarları ile şirketimizce tahsil edilen park ücretleri birbirine karıştırılarak sanki bizi ilgilendiren bir karar varmış gibi ; kabahatlar kanununa göre kesilen cezalara yönelik kararlar şirketimiz uygulaması ile bağdaştırılmaya çalışıldı. O zaman da dediğimiz gibi biz ceza yazmıyoruz. Biz park ücreti talep ediyoruz.Bunu da kendi irademize göre değil ; Ukome kararları ile belirlenen tarifelere göre tahsil edebiliyoruz. Başından sonuna kadar tüm aşamalarımız yasal mevzuata uygun şekilde devamlılığını sürdürmektedir. Nitekim geçtiğimiz ayda da dediklerimizi tam olarak Samsun 4.Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davamız ile de ispat ettik. Alınan ücretlerin ceza değil park ücreti olduğu ; uygulamanın danıştay denetiminde geçtiği , ve tarifelerin ukome kararlarına göre belirlenerek tahsil edildiği gerekçesi ile mahkemece ; şirketimiz lehine karar verilmiş, uygulamada yasaya aykırı bir durum olmadığı bir kere daha mahkeme kanalı ile kabul edilmiştir. Biz devamlı uyarılar yaptık ; lakin uyarılara kulak vermeyenler için geçen aydan itibaren ; icra takibine itiraz eden vatandaşların davalarını da bir hayli hızlandırdık.. Davalarla masraflar 2-3 katına çıkmakta.. Biz vatandaşın mağdur olmasını istemiyoruz. Bu sebeple davaya mahal vermeden ödemelerin düzenli yapılmasını rica ediyoruz. www.parktek.com.tr adresinden plaka sorgulama linkinden borcunuzu öğrenebilir ; icra takibi ve dava açılmasına mahal vermeden yani borcunuz ikiye katlanmadan ; size sağladığımız ödeme kolaylıkları ile borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

 

PARKOMAT BURCUNA TAKSİT İMKANI

Genel Müdürü Ömer Gürcan, aynı zamanda 15 Haziran tarihine kadar borçların ödenmesi durumunda yüzde 10 indirim sağlayacaklarını ve peşin fiyatına 5 taksit yapabileceklerini açıkladı. 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!