Samsun’da Camilerde Tuvaletler Ücretsiz

Samsun Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan karara göre Samsun sınırları içerisinde bulunan tüm camilerin tuvaletleri artık ücretsiz.

Samsun’da Camilerde Tuvaletler Ücretsiz
Samsun’da Camilerde Tuvaletler Ücretsiz Gerçek Taraf

 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonu ekim ayı 1. oturumu Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti.

 

Mecliste alınan karara göre Samsun’da camilerin tuvaletlerinin artık ücretsiz olacağı kararı alındı.

Camilere ibadet etmek için gelen vatandaşın en temel ihtiyacı için bedel ödemesinin doğru olmadığını kaydeden Çakır, ''Cami tuvaletleri maalesef her geçen gün daha yoğun olarak ticarethane olarak kullanılıyor. Ücretli olarak tuvalet hizmeti vermeyen camilerden su parası almıyoruz, ancak ticari faaliyeti olan tuvaletlerden alıyoruz. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz hassas davranıp buna çözüm getirmemizi istedi. 100 tane cami varsa 10 tanesi bu şekilde ücretli. Artık temizlikleri ilçe belediyeleri tarafından yapılmasını ve bu tuvaletlerden para alınmamasını öneriyoruz., cami ibadet etmek için gelinen bir yer, orada insanların en temel ihtiyaçlarından birisini karşılanması için bir bedelle karşılaşmasının doğru olmadığını düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı. İlgili madde de oy birliğiyle kabul edilerek meclise gönderildi.

 

Zerrin Somuncu/Haber Gazetesi

cami tuvaletleri samsunda tuvaletler samsun ücretsiz umumi tuvalet
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin