Advert

Boyasız ve Sıvasız Evlere Ceza Geliyor

Samsun'da bulunan bakımsız, boyasız ve sıvasız olan evlere Samsun Büyükşehir Belediyesi ceza kesecek. Uyarıdan sonra hala ev onarılmadıysa su kesilerek vatandaşa ceza verilecek.

Boyasız ve Sıvasız Evlere Ceza Geliyor
Boyasız ve Sıvasız Evlere Ceza Geliyor Gerçek Taraf

 

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Komisyonu ekim ayı 1. oturumu Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti.

Gündemdeki 29 madde oy birliğiyle meclise havale edilirken, 1 madde de yeniden görüşülmek üzere iade edildi.

SIVASIZ EVİN SUYU KESİLEBİLİR
Samsun'da birçok eski binanın sıvasız ve boyasız olmasının görüntü kirliliğine neden olduğunu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, ''Bizler belediyelerin elini güçlendirmek için yaptırım uygulamak istiyoruz. Evin içine her türlü lüksü yapabiliyorlar ama dışıyla ilgili hiçbir kaygıları yok. Bu binaları uyaralım. Genelde iskan almıyorlar, şantiye suyu aboneliği kullanıyorlar. Eğer bizi ciddiye almayacaklarsa verilmiş olan suyun kesilmesine kadar SASKİ'ye yetki vermek istiyoruz. Ayrıca sıva ve boya yapılmamış binalara da artık iskan verilmeyecek. Evet ağır bir ceza ama, binanın içine her türlü lüks yapılırken bu şehri kirletmeye kimsenin hakkı yok'' dedi.

BU CEZA AĞIR
CHP'li Mustafa Tüfek ise maddenin tartışmalı bir konu olduğunu söyleyerek, ''Belli ki idare buna hazırlıklı değil. Su kesmek çok önemli bir ceza. Suçla cezanın birbiriyle orantılı olması lazım. Vatandaşın suyunu kesmek onu öldürmek demek. İdare bu maddeyi geri çeksin, teklifi biraz daha olgunlaştırsın. Atakum'da birçok binada ruhsat yok, o zaman o vatandaş '800 milyonluk evde ruhsat yok, benimle ne uğraşıyorsun git onunla uğraş' diyebilir'' diye konuştu. Madde uzun süren görüşmeler sonucunda kabul edildi.

Kaynak: Zerrin Somuncu/Haber Gazetesi

boyasız evlere ceza sıvasız evler samsun
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!