Sultan Et'in Ürettiği Dağhan Sucukları Toplatıldı

Sultan Et firmasının BİM marketleri adına ürettiği Dağhan marka sucuklar, içinden Tükrüz bezi çıkması nedeniyle toplatıldı. BİM'in raflarında Dağhan sucuklarını artık farklı bir firma tarafın üretiliyor.

Sultan Et'in Ürettiği Dağhan Sucukları Toplatıldı
Sultan Et'in Ürettiği Dağhan Sucukları Toplatıldı Gerçek Taraf

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gıda üretim tesislerine yapılan denetimler sonucunda bir çok firmanın insan sağlığını hiçe saydığı görüldü. Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerde tespit edilen toplam 229 firmaya ait 355 parti ürün yasaklandı. Ürünlerin içerisinde at eti, kanatlı hayvan karışımı ve tarihi geçen ürünlerin tekrar piyasaya sürüldüğü görüldü.

 

İNSAN SAĞLIĞININ ÖNEMİ YOK

BİM’de satılan sucuk ürünlerinde yüzde yüz dana eti ibaresi belirtilen sucuklarda yabancı maddelere rastlandı. GerçekTaraf.com'un gündeme getirdiği habere göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından analizler yapılmış, Sultan Et Ürünleri tarafından üretilen, BİM marketlerinde satışa sunulan Dağhan Sucukları’nda Tükrük Bezi ve Baş eti çıktığı açıklanmıştı. 

 

BİM, AYTAÇ'A DÖNDÜ

Bu gelişme üzerine BİM yönetiminin aldığı bir kararla tüm mağazalarda Aytaç üretimli sucukların satıldığı ve Dağhan markalı sucukların marketlerden kaldırıldığı görüldü. Sultan Et'in ürettiği sucuklarda tükrük bezinin çıkması kamuoyunda büyük infial yaratmış tüketiciler ise BİM ve Sultan Et yetkililerine 'Halkın sağlığıyla oynuyorlar' şeklinde yoğun bir tepki göstermişlerdi.

 

bim sucukları dağhan sucukları sultan et
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin