Advert

Kılıç, Uyuşturucu İle Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdürüyoruz

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklarından korunması ve uyuşturucuyla mücadele konusunda bir çalıştay düzenleyecek. İstanbul’da yarın düzenlenecek çalıştaya, alanlarında uzman akademisyenler ile spor, sanat ve medya dünyasından ünlü isimler katılacak.

Kılıç, Uyuşturucu İle Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdürüyoruz
Kılıç, Uyuşturucu İle Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdürüyoruz Editör

 

Bakan Çağatay Kılıç, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasında aileye, çevreye, devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü belirterek, “Uyuşturucu ile mücadelede en önemli çalışmalardan birisi toplumda farkındalığın oluşturulmasıdır. Koordineli bir şekilde çalışarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlayacağız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, paydaşı olduğu Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı çerçevesinde önemli bir etkinliğe daha imza atıyor. Bakanlık, gençlerin uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklarından korunması ve uyuşturucuyla mücadele konusunda bir çalıştay düzenleyecek. İstanbul’da yarın düzenlenecek çalıştaya, alanlarında uzman akademisyenler ile spor, sanat ve medya dünyasından ünlü isimler katılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasında aileye, çevreye, devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü belirterek, “Uyuşturucu ile mücadelede en önemli çalışmalardan birisi toplumda farkındalığın oluşturulmasıdır. Koordineli bir şekilde çalışarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlayacağız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, halkın özellikle de gençlerin uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklardan korunması konusunda mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.  Bakanlık, bu mücadele kapsamında 4 Mayıs 2017 Perşembe günü Conrad İstanbul Bosphorus Hotel’de, “Uyuşturucu İle Mücadelede Önleme, Koruma ve Rehabilitasyon Çalıştayı”  düzenleyecek. Spor ve Kültürel Faaliyetlerin Uyuşturucu Madde Kullanımını Önlemedeki Rolü ve Önemi'nin ele alınacağı çalıştaya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katılacak.

Moderatörlüğünü Ersin düzen ve Pelin Çift’in yapacağı çalıştaya, Orhan Gencebay, Perihan Savaş, Serdar Gökhan, Alişan, Alev Alatlı, Ahmet Taşgetiren, Ali Gültiken gibi  sanat, spor ve medya camiasından önemli isimler katılacak.

“Uyuşturucu ile mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Devletin ve bakanlığının asli görevlerinden biri olan “Türk gençliğini uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak” bilinciyle, gençliği uyuşturucudan korumak için bilinçlendirme ve rehberlik çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini vurguladı.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunmasında aileye, çevreye, devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğüne işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, “Uyuşturucu ile mücadelede en önemli çalışmalardan birisi toplumda farkındalığın oluşturulmasıdır. Koordineli bir şekilde çalışarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlayacağız” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede en önemli görevin ailelere düştüğünü kaydederken, “Evlatlarımızın madde bağımlılığından korunmasında birinci sorumluluk ailelerimizdedir. Devlet olarak bilgilendirme ve uyarılarda buluyoruz ama hiçbir ailenin evladına verebileceği eğitimi devlet veremez. Bu yüzden ailelere büyük görevler düşmektedir. ‘Benim çocuğum bu tip olumsuzluklar içinde olmaz’ diye düşünmemelidir. Bakanlık olarak biz gençlerimizi bilinçlendiriyoruz. Çalışmalarımızı değişik sivili toplum örgütleriyle, kurumlarımızla koordineli bir şekilde yaparak gelecek nesillerimizin ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!