Advert

Samsung Note 7 Telefonları Toplatılıyor

Samsung firması Galaxy Note 7 kullanıcılarını uyardı. Samsung Note 7 telefonlarında yaşanan patlama ve yandığı gerekçesiyle Samsung firması telefonlarını geri çağırdı.

Samsung Note 7 Telefonları Toplatılıyor
Samsung Note 7 Telefonları Toplatılıyor Gerçek Taraf

 

Güney Kore teknoloji şirketi Samsung, Galaxy Note 7  cihazlarının alev aldığına ilişkin yeni raporlardan sonra telefon sahiplerinden,  konuyla ilgili soruşturma tamamlanana kadar telefonlarını kapatmaları çağrısında  bulundu.

Samsung'un internet sayfasından yapılan açıklamada, şirket, değiştirilen cihazların sorun çıkardığına dair gelen raporların ardından tüm  dünyada Galaxy Note 7 satışlarını durdurarak kullanıcılardan telefonlarını kapatmalarını ve kullanmamalarını istedi.


Şirket tarafından değiştirilenler de dahil tüm Galaxy Note 7  cihazlarının kullanılmaması istenerek cihaz sahiplerine mevcut yasal kanallara  başvurma tavsiyesinde bulunulan açıklamada, "En önemli önceliğimiz müşterilerimizin güvenliği olduğundan dünyada tüm toptan ve perakende  ortaklarımızdan Galaxy Note 7 satışlarını, soruşturma sonuçlanan kadar  durdurmasını istenecek." ifadelerine yer verildi.

Amerikalı AT&T ve T-Mobile ile merkezi İngiltere'de bulunan Vodafone ve EE iletişim operatör şirketleri, Galaxy Note 7'nin satışını ve değişimini  yangın riski nedeniyle durdurma kararı almıştı.

Samsung, eylül ayında ısınma sorunu nedeniyle milyonlarca telefonu  değişim için çağırmış ancak yenilenen cihazların da yangın riski taşıdığı yönünde  gelen raporlar üzerine dün Galaxy Note 7'nin üretimini askıya almıştı.

samsung note 7 galaxy note 7 note 7 sağlmlık testi note7 dayanıklımı note 7 patlama note 7 telefonum yandı
Loading...
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Kendilerini Yok Ettiği Harika Bir Buluşa İmza Attı
Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Kendilerini Yok Ettiği Harika Bir Buluşa İmza Attı
Kanamayı Evinizde Bulunan Bu Baharatla 10 Saniyede Durdurun
Kanamayı Evinizde Bulunan Bu Baharatla 10 Saniyede Durdurun