Advert

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde Erdoğan'a Gizli Mektup

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nden FETÖ ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gizli mektup gönderildi.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde Erdoğan'a Gizli Mektup
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde Erdoğan'a Gizli Mektup Gerçek Taraf

 

19 Mayıs Üniversitesi'nde fetö ile ilgili soruşturmalar akamete mi uğradı? Fetö soruşturma kurulundan istifa eden ve yapılan mücadeleyi yeterli bulmayan komisyon üyelerinden Mustafa Bekir Selçuk ve Mahmut Aydın'ın istifa etmesi üniversite yönetimini zor durumda bıraktığı iddia ediliyor.

 

NEDEN İSTİFA ETTİLER?

19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç'in 15 Temmuz sonrası Fetö ile mücadele konusunda başlattığı soruşturmalar hızlı başlamasına rağmen son dönemde akamete uğradığı ve yeterli mücadelenin verilmediği söyleniyor. Üniversite de kurulan ve Fetö komisyonunda yer alan Mustafa Bekir Selçuk ve Mahmut Aydın ve bir kaç profesörün soruşturma komisyonundan istifa etmeleri ise 'Üniversite de fetö krizi mi yaşanıyor?' sorusunu gündeme getirdi.

 

MÜCADELE YETERLİ DEĞİL?

Yıllarca üniversite de cemaat yapılanması nedeniyle zor günler yaşayan ve o dönem de büyük haksızlıklara uğrayan bir çok öğretim görevlisi ve akademisyenlerin soruşturmaların yetersizliği ve üniversite yönetiminin beceriksizliği nedeniyle ateş püskürürken, üniversitenin halen önemli kademelerinde görev yapan ve fetö ile ilişkileri geçmişte çok net olarak bilinen isimlerin görevlerine devam etmeleri üniversite yönetimine olan güveni azalttığı belirtiliyor.

 

ERDOĞAN'A GİZLİ MEKTUP

19 Mayıs Üniversitesi'nde görev yapan bazı akademisyen ve araştırma görevlilerinin fetö ile mücadele konusunda üniversite yönetiminin büyük zaaf yaşaması nedeniyle Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'a özel ve gizli dilekçelerle konuyu intikal ettirdiği, Rektör Sait Bilgiç'in Fetö ile mücadele konusunda etkin mücadele etmesi için geniş çaplı bir deklerasyon yayınlayacakları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

OMÜ AÇIKLAMA YAPTI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, haklarında çıkan iddialar üzerine açıklama yaptı. Üniversitesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

 
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!