Advert

Samsun Cezaevinde Referandum Sonuçları Ne Çıktı?

SAMSUN HABER: Samsun Cezaevi'ne kurulan sandıklarda tutukluların kullandığı oyların dağılımı dikkat çekti. FETÖ tutuklularının ağırlıkta olduğu cezaevinde yüzde 76.2'lik hayır oyu çıktı

Samsun Cezaevinde Referandum Sonuçları Ne Çıktı?
Samsun Cezaevinde Referandum Sonuçları Ne Çıktı? Gerçek Taraf

 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de içeren Anayasa Değişikliği referandumunda Samsun genelinde yüzde 63.6 evet oyu çıkarken, yüzde 36.4 hayır oyu çıktı. Ancak FETÖ tutuklularının ağırlıklı olduğu Samsun cezaevine kurulan beş sandıkta çıkan oylar Samsun ortalamasının tam tersi oldu. 

FETÖ'nün bölgesel merkez üssü olduğu bilinen ve yapılan operasyonlarla hücre yapısı deşifre edilen örgütün bir çok üyesi, destekçisi Samsun Kapalı Cezaevi'nde tutuklu tutuluyor. Himmetlerin toplandığı, bölgesel kararların alındığı önemli merkezlerden olan Samsun'da Türkiye ortalamasının yaklaşık 12 puan üzerinde evet oyu çıkarken, Kapalı Cezaevi'nde 16 Nisan'da sandıktan çıkan oylar, FETÖ'nün üssü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 

 

TUTUKLU FETÖCÜLER HAYIR DEDİ

Cezaevinde ağırlıklı olarak bulunan FETÖ'cü tutukluların da oy kullandığı 5 sandıkta 656 tutuklu oy kullandı. 7 oy geçersiz sayıldı ve 649 oydan sadece 154 kişi yüzde 23,7 ile Anayasa Değişikliği'ne evet derken, hayır oyları adeta sandık patlattı. 495 tutuklu 76.2 oranında hayır dedi. Sonuçlar FETÖ'cülerin cezaevinde de birlikte hareket ettiğini ortaya koydu. 

Samsun Kapalı Cezaevi'nden yüzde 76.2 ile hayır çıktı. Ağırlıklı olarak FETÖ tutuklularının bulunduğu cezaevinde evet diyenler yüzde 23,7'te kaldı.

Kaynak: Hedef Halk

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek