Advert

Atakum Belediyesinden Manevi Buluşma

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde konuşan Yazar Senai Demirci, "Peygamber efendimiz, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır. O'nun dünyasında yalanın yeri yoktu" dedi.

Atakum Belediyesinden Manevi Buluşma
Atakum Belediyesinden Manevi Buluşma Editör

 

 

 

 
Atakum Belediyesi tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Senai Demirci’nin konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Yalı Kafe’de düzenlenen “O'nu (s.a.v.) Anmak” etkinliğine Atakumlular yoğun ilgi gösterdi.
 
Peygamber efendimizin hayatından paylaşımlar yapan Yazar Senai Demirci, Hz. Muhammed’in öncelikle doğruluk ve dürüstlüğün timsali olduğunu belirterek, “Hangi şartta olursa olsun bedeli ne olursa olsun kesinlikle O‘nun dünyasında yalan yoktur. Sözün gücüne dayanmıştır. İktidar, kuvvet ve zorbalıkla kendi fikrini benimsetmeye kalkmamıştır. O, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır” diye konuştu.
 
Düzenlenen etkinliğin manevi bir buluşma haline geldiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Peygamber efendimizin doğumunun 1446. Yılında gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı etkinliğimize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kıymetli yazar Senai Demirci’nin anlatımıyla, O’nu dinlemek ayrı bir huzur verdi” dedi.
 
Etkinlikte ayrıca, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından kaleme alınan ‘O (s.a.v.)’ kitabının tanıtımı da gerçekleştirildi. Peygamber efendimiz ile ilgili duygularını şiir haline getiren öğrencilerin, bu şiirlerinin yer aldığı kitap, etkinliğe katılanlara hediye olarak verildi. Öğrenciler, peygamber efendimiz ile ilgili yazdıkları şiirlerini okudu. Başkan Taşçı etkinlik sonunda Yazar Senai Demirci ve Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine teşekkür etti.
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!