Advert

Erken Seçim Yapılacak mı?

Erken seçim yapılacak mı? 2017 yılında seçim olacak mı? 2017 yılında seçim ne zaman yapılacak? 2017 yılında ne seçimi yapılacak? 2017 genel seçim yapılacak mı? 2017 yılında erken seçim olacak mı? Erken seçim ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

Erken Seçim Yapılacak mı?
Erken Seçim Yapılacak mı? Gerçek Taraf

 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasanın mevcut meclisten çıkmaması durumunda yeni bir parlamentoya ihtiyaç doğacağını belirtti.

 
 

Şentop’un bu sözleri kulislerde erken seçim ihtimalini gündeme getirdi.

"Son olarak 23 Mayıs'ta üç parti temsilcisi 7 madde üzerinde anlaşıldığını söylemişti. Bu süreç nasıl ilerleyecek" sorusu üzerine Şentop, anlaşmanın sağlandığı 7 maddenin dışında anlaşma sağlanabilecek ilave maddelerin de olduğunu söyledi.

 

"YENİ BİR ANAYASAYA İHTİYAÇ VAR"

İlave maddelerin genel başkanların değerlendirmesine bırakıldığını belirten Şentop, "Genel başkanlar onay verdikten sonra Meclis'e bir teklif olarak verilir. Komisyonda görüşülür ve sonra devam eder. Bu, bir başlangıç olur umarım anayasayla ilgili olarak. Türkiye'nin yeni anayasaya ihtiyaç duyduğu 15 Temmuz'da yaşadıklarımızla da karşımıza çıkıyor." ifadelerini kulandı.

Şentop, "Bu yasama döneminde yeni anayasa gündemden çıkacak mı, Türkiye yeni anayasa yapabilecek mi?" sorusuna karşılık, şunları kaydetti:

"Bugünün tablosu, aslında partilerin aralarında anlaşarak, yeni anayasa yapmalarını mümkün kılıyor. Partilerin bu anayasanın Türkiye için bir zaruret olduğuna inanması lazım. Olmadığı taktirde millet, buna inanıyor ve yeni anayasayı yapacak bir parlamento tablosunu en kısa zamanda oluşturur. Anayasayla ilgili her zaman ümitliyim."

erken seçim erken seçin ne zaman yapılacak 2017 erken seçim
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!