Advert

Cankagid Başkanı Filiz Yavuz , Değişim Kadından Başlar

Canik Kadın Girişimciler Derneği (CANKAGİD) tarafından düzenlenen “Kadın” konulu programda, Samsun’un alanlarında önemli isimleri, girişimci kadınlarla tecrübelerini paylaştı.

Cankagid Başkanı Filiz Yavuz , Değişim Kadından Başlar
Cankagid Başkanı Filiz Yavuz , Değişim Kadından Başlar Editör

 

CANKAGİD tarafından Canik Muhtarlar Derneği Toplantı Salonu’nda düzenlenen  “Kadın” konulu programa AK Parti Samsun Eski Milletvekili Tülay Bakır, AK Parti Samsun eski Milletvekili aday adayı Elif Coşkun Bilgin, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in eşi Nimet Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bakiye Uzun, CANKAGİD Başkanı Filiz Yavuz, KAGİDER Başkanı Satı Düzgün Sinoplular Dernek Başkanı Gülser Övet, Cankagid yönetimi ve üyeleri katıldı.

 

TECRÜBE PAYLAŞIMI

Dernek tarafından bugüne kadar yapılan faaliyetlerin anlatıldığı slayt ve tarihten bugüne kadını anlatan kısa film gösterisinin ardından başlayan programda konuşan CANKAGİD Başkanı Filiz Yavuz, “Dernek olarak kısa zamanda önemli işler başardık. Bu etkinliğimizde de kadınlarımızın biraraya gelmesi, kaynaşması, en önemlisi de önemli isimlerin bilgilerinden, tecrübelerinden faydalanmalarını amaçladık” dedi.

 

DEĞİŞİM KADINLA BAŞLAR

Kadının kendini her alanda yetiştirmesi gerektiğine dikkat çeken Yavuz, “Şunu unutmamalıyız ki, toplumdaki değişim ve dönüşüm kadınla başlar. Canik Kadın Girişimciler Derneği olarak, kadınlarımızın kültürel, sosyal ve ekonomik alanda gelişimlerini amaçlıyoruz. Kadınlarımızın daha üretici olması amacıyla KOSGEB ile birlikte Girişimcilik Kursu düzenledik. Yine yakın zamanda kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini sergilediği Yöresel El Sanatları Sergisi açtık ve büyük ilgi gördü” diye konuştu.

 

KAPIMIZ TÜM KADINLARA AÇIK

Dernek olarak bundan sonra da her zaman kadınların yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Yavuz, “Kadınlardan isteğimiz, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda daha fazla rol almaları. Canik Kadın Girişimciler Derneğimizin kapıları, tüm kadınlarımıza sonuna kadar açıktır. Biz kadınlardan hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Canik Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç'e kadınlarımıza yönelik yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

DEĞERLİ ÜRÜNLER ÜRETMELİYİZ

Kadınların gelişiminin önemine işaret eden AK Parti Samsun eski Milletvekili Tülay Bakır da, “Kadınlarımızın bu tür çatılar altında toplanmaları çok önemli. Ancak kadınlarımız birey olarak da güçlü olmalıdırlar. Artık domates satarak bir yere varamayız. 4 sanayi devriminin yaşandığı günümüzde mutlaka daha değerli ürünler üretmeliyiz. Bu konuda kadınlarımıza da büyük görevler düşüyor. Ben CANKAGİD yöneticilerimizi kadınlarımızın gelişimine bulunduğu katkıdan dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

HER EVET ÇOK ÖNEMLİ

AK Parti Samsun eski Milletvekili Aday Adayı Elif Coşkun Bilgin de, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuna değindiği konuşmasında, bir anne olarak Suriye’de yaşananları gözönüne getirdiğini ve Türkiye’nin istikbali için referandumda verilecek her Evet oyunun çok önemli olduğunu söyledi. Bilgin, şunları söyledi: “Bu bir parti seçimi değil. Bütün kardeşlerimize sesleniyorum, ülkemizin istikrarı, çocuklarımızın geleceği için Evet diyelim. Allah’ın izniyle sandıktan Evet çıkacaktır. Ancak biz istiyoruz ki daha güçlü Evet çıksın.”

 

YAVUZ’DAN PLAKET

Dernek üyesi kadın girişimcilerin de söz alarak nasıl girişimci olduklarını anlattığı programın sonunda Canik Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Filiz Yavuz, AK Parti Samsun Eski Milletvekili Tülay Bakır, AK Parti Samsun eski Milletvekili aday adayı Elif Coşkun Bilgin, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in eşi Nimet Genç’e programa katkılarından dolayı plaket verdi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek