Advert

17 Nisan Pazartesi Günü Okullar Tatil Mi? Referandumdan Sonra İlkokul, Üniversite, Lise, Ortaokul

17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi olacak sorusu, referandumun ertesi gününün tatil olup olmayacağını araştırdı. Milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı konunun arasında 17 Nisan'da üniversiteler tatil olacak mı konusu da yer aldı. Sandık görevlisi olarak okullarda, görev başında olacak olan öğretmenler için açıklama yapan Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu konunun görüşülüp bir karara bağlandığını ve okulların 17 Nisan Pazartesi günü tatil edildiğini ifade etti.

17 Nisan Pazartesi Günü Okullar Tatil Mi? Referandumdan Sonra İlkokul, Üniversite, Lise, Ortaokul
17 Nisan Pazartesi Günü Okullar Tatil Mi? Referandumdan Sonra İlkokul, Üniversite, Lise, Ortaokul Gerçek Taraf

17 Nisan'da okullar tatil olacak mı sorusunu yönelten yüz binlerce öğrenci, referandum sonrasında bu tatil olup olmayacağını sorguladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin sandık başında görevli olması,okulların referandum dolayısıyla tertip ve düzeninin bozulması dolayısıyla 17 Nisan'da okulların tatil edilmesi kararı alındı. Peki, 17 Nisan'da üniversiteler de tatil olacak mı? İşte, resmi tatil olup olmadığı merak edilen bu gün hakkında bazı detaylar

17 Nisan pazartesi günü okulların tatil olmasıyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi için, yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakan'ımızın talimatıyla 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi.

 

Öte yandan üniversite öğrencileri tarafından merak edilen 17 Nisan'da üniversiteler tatil mi sorusuna ise henüz bir açıklama getirilmedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!