Advert

Turki Arabi Travel Samsun Riyad Turizm Fuarında tanıttı

Turki Arabi Travel Seyahat Acentesi CEO’su Metin Çalışkan, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'da 7-10 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 'Turizm Fuarı'nda açtıkları stantla Samsun ve bölgesini yoğun bir şekilde tanıttıklarını belirterek, “Yaptığımız tanıtımla, dergi ve televizyonlara verdiğimiz röportajlarla bölgemizi en iyi şekilde tanıttık” dedi.

Turki Arabi Travel Samsun Riyad Turizm Fuarında tanıttı
Turki Arabi Travel Samsun Riyad Turizm Fuarında tanıttı Editör

 

Çalışkan, Firma olarak Riyad Turizm Fuarı’nda stant açtıklarını ve başta Samsun olmak üzere tüm Karadeniz Bölgesi’nin tanıtımını yaptıklarını belirterek, “Fuarda birçok yazılı ve görsel medya organına röportaj verdim. Verdiğim röportajlarda öncelikli olarak Türkiye’nin yaşanabilir bir ülke olduğunu ve Türkiye’ye gönül rahatlığıyla gelebileceklerini ifade ettim. Daha sonra bölgemizin hem doğal ve tabiat güzellikleri hem de tarihi yerleri bakımından gezilmeye ve görülmeye değer yerleri hakkında bilgiler verdim. Birkaç yıldır sürdürdüğümü tanıtım çabaları meyvesini yavaş yavaş vermeye başladı. İnanıyorum ki Samsun Ortadoğu’dan gelen turist sayısı bakımından çok kısa sürede önemli bir yere gelecektir” şeklinde konuştu.

Başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) yetkililerinin Samsun’u tanıtmak için büyük çaba sarf ettiklerininin altını çizen Çalışkan, Samsun’un Ortadoğu’da tanıtılması isin gösterilen çabanın çok büyük olduğunu sözlerine ekleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!