Advert

Son Dakika Amerika ile Kuzey Kore'nin Askeri Gücü Silahları Karşılaştırması

ABD ile Kuzey Kore arasında savaş ilan edildi. Kuzey Kore'nin Amerika'ya kafa tutmasının ardından Kuzey Kore'nin başkanti Pyongyang'da savaş alarmları verildi. Peki hangi ülke daha güçlü. Kuzey Kore'nin nükleer silahı var mı?

Son Dakika Amerika ile Kuzey Kore'nin Askeri Gücü Silahları Karşılaştırması
Son Dakika Amerika ile Kuzey Kore'nin Askeri Gücü Silahları Karşılaştırması Gerçek Taraf

Kuzey Kore'nin füze denemelerine son vermemesi nedeniyle ABD, USS Carl Vinson adlı uçak gemisi ve ona eşlik eden savaş gemilerini Kore Yarımadası'na doğru harekete geçirmişti. Singapur'da üslenen filo "Batı Pasifik bölgesinde pozisyon almak üzere" geçtiğimiz cumartesi akşamı kuzey yönünde yola çıkmıştı.

 

AMERİKA SAVAŞ GEMİLERİNİ YOLLADI

ABD'nin Kore yarımadasına savaş gemileri yollamasının ardından Kuzey Kore "güçlü silahlarla" kendini korumaya hazır olduğunu ve savaşın her türlüsüne hazır olduğunu açıkladı. Bölgede tansiyonun yükselmesinin ardından Çin de Kuzey Kore sınırına asker gönderdi.

 

KORE HER TÜRLÜ SAVAŞA HAZIR

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında "ülkeyi güçlü silahlarla savunmak amacıyla provokatörlere karşı en sert önlemlere başvurulacağı" belirtildi.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı sözcüsü devlet medyasına yaptığı açıklamada "ABD'nin askeri eylemi tercih etmesi durumunda Kuzey Kore'nin ABD'nin istediği her türlü savaşa karşılık vermeye hazır olduğu" ifadelerine yer verildi.

AMERİKA’DAN ÇİN’E UYARI

Amerika Başkanı Donald Trump yaşanan gelişmelerden sonra, Çin Lideri Şi Cinping’i arayarak, ‘Kuzey Kore işini hallet yoksa sana ambargo uygularım’ diyerek ABD’nin Çin’e ambargo uygulayacağını söyledi.

ÇİN SAVAŞA HAZIRIZ

Çin Lideri Şi Cinping, savaşa hazır olduklarını belirterek, Çin Ordusu'nun Dokuzuncu Zırhlı Tugayı Ordusu yaklaşık 25.000 askerinin Kuzey Kore sınırına gitmesini istedi.

 

Kuzey Korenin ve Amerikanın mevcut askeri güçlerini sizleri için araştırdım ve video haline getirdim. İşte Kuzey Kore Silahlı Kuvvetlerinin ve Amerika silahlı kuvvetlerinin mevcut kara kuvvetleri, hava kuvvetleri ve kara kuvvetleri karşılaştırması

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek