Advert

Erdoğan Tok, Beştepe Külliyesi Gibi Olacak

İlkadım'da dev projeleri hayata geçiren Başkan Tok, 18 ay içerisinde tamamlanacak olan İlkadım Belediyesi Yeni Belediye Hizmet Binası'nın tanıtımının da yapılacağı resmi temel atma merasimini Mayıs ayının ilk haftasında görkemli bir şekilde yapmayı planladıklarını söyledi..

Erdoğan Tok, Beştepe Külliyesi Gibi Olacak
Erdoğan Tok, Beştepe Külliyesi Gibi Olacak Gerçek Taraf

 

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Kıran Mahallesi Eğitim Araştırma Hastanesi yanı, Ulugazi TOKİ konutları önünde belediyeye ait 20 dönümlük arazide 11 dönümlük alana inşa edilen İlkadım Belediyesi Yeni Belediye Hizmet Binası şantiye alanını gezdi.

 

İLK KAZMA MART AYI SONUNDA VURULMUŞTU

Geçen ay hafriyat çalışmaları için ilk kazmanın vurulduğu Yeni Belediye Hizmet Binası'nın şantiyesinde temel direklerinin bağlandığı inşaat alanını gezen Başkan Erdoğan Tok, Mühendislerden çalışmalarla ile ilgili bilgi aldı.  İnşaat alanında işçilerle görüşerek bir süre sohbet eden Başkan Tok, 18  ayda tamamlanacak olan İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nın temel atma merasimini görkemli ve çok geniş bir katılımla Mayıs ayının İlk haftası yapmayı düşündüklerini kaydetti.
 

BÜYÜK PROJELERİN MİMARI...

Göreve geldikten sonra Ihlamur Cafe ve Restaurant, Derebahçe Sosyal Tesisi, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi , Hastane ve Kökçüoğlu  Mahallesi Yerinde Dönüşümü ve Camii ve Külliye gibi söz verdikleri projeleri sırasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Tok,  " Birçok ilden büyük nüfusa sahip 327 bin kişinin yaşadığı İlkadım ilçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız.  Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. İdari birimlerimiz İlkadım,  teknik birimlerimiz ise, Gazi binamızda bulunuyor. Vatandaşlarımız ve belediye personelimiz iki ayrı bina olduğundan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyor."dedi.

 

 

BEŞTEPE KÜLLİYESİ GİBİ ÇOK KOMPLEKSLİ OLACAK

Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu camii, meydan, çocuk kreşi, spor alanları,  toplantı salonu, kafetarya, otopark ve dinlenme noktalarının olacağı alanda öte tam teşekküllü külliye inşa ettiklerini ifade eden Tok, " Yapımına  geçtiğimiz ay 'bismillah' denilerek ilk kazma vurulmuştu. Şu an hafriyat çalışmaları tamamlanarak temel direkleri bağlanan Yeni Belediye Hizmet Binamızın  çalışmaları hızla devam ediyor.  Tam teşekküllü, içerisinde bir çok yapının bulunacağı bir külliye  olarak yapılandırdığımız alanda inşa edilen Yeni Belediye Hizmet Binamızı  20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz.  Yeni Belediye Hizmet Binamızın yanına 2600 metrekarelik bir sahaya belediye olarak camii yapıyoruz.  Karşına da Kongre ve Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu  600 cemaat kapasiteli camii, 5 bin m2'lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafetarya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız, hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak." " diye konuştu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!