Samsun'da PKK Eylemi Söylentisine Ejder 4x4'lü Çözüm

Samsun'da PKK'nın eylem yapacağı söylentisi polisleri alarma geçirdi. Askerlerin zorlu kış ve doğa şartlarına uyumlu 4x4 aracı Ejder, her hangi bir saldırıya karşı teyakkuzda.

Samsun'da PKK Eylemi Söylentisine Ejder 4x4'lü Çözüm
Samsun'da PKK Eylemi Söylentisine Ejder 4x4'lü Çözüm Gerçek Taraf

 

Terör örgütü PKK'nın Karadeniz'deki yapılanmasına katılmak üzere Erzincan'ın Kemah ilçesi Dere Köyü kırsalından bölgeye geçiş yapmaya çalışan teröristlerden görüntü alındı. Sayıları 11 ile 13 arasında olduğu belirlenen teröristlerin oturur vaziyetten görüntüleri üzerine tüm birimler alarma geçti. Güvenlik güçleri , teröristlerin Karadeniz Açılım Grubu'na katılmak üzere bölgeye sızmalarını engellemek üzere geçiş noktalarını tuttu.

 

SAMSUN'DA EYLEM HAZIRLIĞI

Haber Türk Gazetesi'nden Enis Yıldırım'ın haberine göre Diyarbakır'ın Lice ilçesi Senik Mahallesi'nde 18-20 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonların ardından yapılan araştırmada örgüt tarafından oluşturulan özel birim tarafından 2 kilogram el yapımı patlayıcı ile Osmaniye, Samsun ve Trabzon'da eylem hazırlığında olmasının deşifre edilmesinin ardından bölgedeki iller uyarıldı.

 

EJDER 4X4 SAMSUN’A GELDİ

PKK Samsun'da bombalı saldırı hazırlığı yaptığı iddiasının yer aldığı haberin ardından Samsun Emniyet Müdürlüğü önündeki zırhlı araç dikkatlerden kaçmadı. Samsun Emniyet Müdürlüğü uzun bir süre önce beton bloklarla çevrilerek trafiğe kapatılmıştı. Dün ise İl Emniyet Müdürlüğü önüne yerli yapım olan Ejder isimli zırhlı araç nöbet tutmaya başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü yaşanan terör saldırılarının ardından 11 tane yerli yapım olan Ejder zırhlı aracı satın almıştı. Bunlardan birisi ise Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne verildi. Teröristlerin korkusu haline gelen Ejder, etkileyici tasarıma, zorlu arazi şartlarda üstün performansa ve üst düzey operasyonel kabiliyete sahip.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin