Son Referandum Anketi Sonuçları, Evet Mi Önde Yoksa Hayır Mı İşte Sonuçlar

Türkiye 16 Nisan Pazar günü yeni anayasa oylaması yapacak. Son yapılan anketlere göre Evet oylarımı yoksa Hayır oyları mı önde. İşte Evet Hayır anket oyları.

Son Referandum Anketi Sonuçları, Evet Mi Önde Yoksa Hayır Mı İşte Sonuçlar
Son Referandum Anketi Sonuçları, Evet Mi Önde Yoksa Hayır Mı İşte Sonuçlar Gerçek Taraf

 

Ajans Press Group bünyesinde hizmet veren Ajans Press Araştırma (APA) çarpıcı bir referandum anketine düzenledi. 

Ajans Press Araştırma’nın Türkiye genelinde yaptığı referandum anketine göre Evet oyları önde görünüyor. Araştırmada kararsızlar dağıtıldıktan sonra Evet oyu yüzde 59.02 çıkarken, Hayır oyu yüzde 40,98’de kaldı.

 

HOLLANDA KRİZİ EVET OYLARINI ARTTI

Ajans Press Araştırma tarafından yapılan araştırmaya göre, Referandum maratonunun başladığı süreçten itibaren birbirine yakın olan evet ve hayır oyları, Hollanda’yla yaşanan diplomatik krizden sonra Türk seçmenini evet yönünde oldukça etkilediği belirlendi. “Evet”  oyu verecek seçmenin önemli bir kısmı oy tercihini Erdoğan’a duyduğu güven olarak belirtirken “Hayır” oyu verecek seçmenin kararındaki en büyük etken ise Erdoğan karşıtlığı olarak açıklanıyor. Sonuç olarak; Evet ve Hayır oylarında da, en belirleyici unsur Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

 

REFERANDUMA KATILIM ORANI YÜKSEK

Basında çıkan haberler incelendiğinde referanduma katılımın düşük olacağı yönünde bir görüşün hâkim olduğu belirtiliyor,ancak Ajans Press Araştırmanın yaptığı araştırma bunun tam tersini söylüyor. Seçmenin referanduma gayet duyarlı olduğu saptanırken katılım oranının yüzde 85’ler seviyesinde olması bekleniyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek