Bakanlık Bu Ürünleri Yasakladı

İnsan sağlığını hiçe sayan, tarihi geçen ürünleri piyasaya süren ve taklit ürünlerin ve en önemlisi at eti kullanan firmaların isimleri marka marka Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bakanlık Bu Ürünleri Yasakladı
Bakanlık Bu Ürünleri Yasakladı Gerçek Taraf

 

Tarihi geçen ürünler, sahte ürünler ve at eti kullanan firmalar, bakanlık bu firmaların isimlerini açıkladı.

  • Bakanlığın internet sitesindeki duyuruya göre, süt ürünleri üretimi yapan 14 firmanın 16 parti ürününde, et ürünleri üreten 12 firmanın 13 parti ürününde, takviye edici gıdalar ve kahve üreten 9 firmanın 9 parti ürününde, bal üreten 6 firmanın 10 parti ürününde, bitkisel yağ üreten 1 firmanın 3 parti ürününde, bulgur üreten 1 firmanın 1 parti ürününde taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edildi.

  • Bakanlığın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceğinin hükme bağlandığı bildirildi.

  • Ayrıca, Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin ilgili maddesi gereğince, laboratuvar sonucuyla taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmünün yer aldığı anımsatıldı. İşte o firmalar.

FİRMALARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

taklit ürünler sağlık bakanlığı yasaklanan ürünler tarım bakanlığı yasaklanan ürünler
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin