Advert
Advert

Beyaz Eşya ve Mobilyada Vergi İndirimleri Ne Kadar Uzatıldı Ne Zaman Bitecek?

Başbakan Binali Yıldırım tarafından milyonlarca esnaf ve tüketiciyi sevindiren konut ve beyaz eşyadaki vergi indirimi uzatıldı.

Beyaz Eşya ve Mobilyada Vergi İndirimleri Ne Kadar Uzatıldı Ne Zaman Bitecek?
Beyaz Eşya ve Mobilyada Vergi İndirimleri Ne Kadar Uzatıldı Ne Zaman Bitecek? Gerçek Taraf

 

Başbakan Binali Yıldırım tarafından milyonlarca esnaf ve tüketiciyi sevindiren konut ve beyaz eşyadaki vergi indirimine ilişkin sürenin uzatılmasının piyasaları daha da canlandıracağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Milyonlarca esnafı ve tüketiciyi sevindiren haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım, esnafa vergi borçlarının yapılandırılacağı müjdesi verirken, beyaz eşya ve mobilyada uygulanan vergi indirimi kampanyasının ise Eylül sonuna kadar uzatılacağına ilişkin açıklama sevinçle karşılandı” dedi.

 

“ET FİYATLARINDA KDV YÜZDE 1 ÇEKİLSİN”

Esnafın 2016 Haziran ayına kadar olan vergi ve sigorta primi borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirten Bendevi Palandöken, “Şimdi de 2016 Haziran ayından sonra 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı işleri bozulan esnafın vergi ve prim borçlarına da yapılandırma geliyor. Öte yandan konut ve beyaz eşyadaki vergi indirimlerinin 30 Nisan’dan, Eylül sonuna kadar uzatılması ise piyasalara ayrı bir canlılık getirecek. Bu düzenlemeye ek olarak ette uygulanan KDV oranının da yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi halinde piyasada et fiyatları ucuzlayacak ve fakir fukara daha çok et yiyebilecek” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!