CocaCola Kutusundan İnsan Dışkısı Çıktı

Dünyanın en ünlü içeceklerinin başında gelen Coca Cola'nın Kuzey İrlanda'da bulunan fabrikasında kola kutularında insan dışkısına rastlandı. Yaşanan skandalın ardından şirket tarafından yapılan açıklamada söz konusu teneke kutuların hepsinin toplandığı söylenirken teneke kutuların üstlerinin açık geldiği ve doldurulduktan sonra kapatılıp satıldığı belirtildi.

CocaCola Kutusundan İnsan Dışkısı Çıktı
CocaCola Kutusundan İnsan Dışkısı Çıktı Gerçek Taraf

 

Coca Cola Sözcüsü, şirketin Knockmore Hill fabrikasındaki boş teneke kutularla ilgili olaydan haberdar olduklarını söylerken görgü tanığı bir kişi "Kesinlikle korkunçtu. Makineler temizlenmek için yaklaşık 15 saat kapalı kaldı. Bu olağandışı bir durum, zira normalde tenekeler Britanya’dan geliyordu. Anlaşılan bu sefer Almanya’dan geldi” dedi.
 
Belfast Telegraph’dan Claire O’Boyle’a konuşan bir kaynak, üretim bandındaki kutuların makineleri tıkamasının ardından fark edilen olayla ilgili olarak şunları söyledi: “Kelimenin tam anlamıyla korkunçtu. Çünkü temizlenebilmeleri için makineleri 15 saatliğine kapatmamız gerekti. Bu alışılmadık bir durumdu çünkü kutular genelde İngiltere’nin başka bir noktasından gelirdi ama görünüşe göre bu kez Almanya’dan gelmişti. Konuşulanlara göre, zavallı göçmenler kamyonette uzun süre yolculuk yapmıştı ve çaresiz kaldıkları için de kutuları kullanmak zorunda kalmışlardı.”
 
 
KUZEY İRLANDA POLİSİ: İNCELEME BAŞLATILDI
 
Olayın fark edilmesinin ardından fabrikayı ziyaret eden Kuzey İrlanda Polis Servisi, dedektiflerin konuyu araştırdığını belirtti. Açıklamada, incelemenin erken aşamalarında oldukları da belirterek daha fazla detay paylaşılamayacağı vurgulandı.
 
 
COCA COLA: ÜRÜNLERİMİZİN GÜVENLİĞİ VE KALİTESİNİ CİDDİYE ALIYORUZ
 
Coca Cola’dan yapılan açıklamada da “Coca Cola ürünlerinin güvenliği ve kalitesini çok ciddiye almaktadır. Lisburn Knockmore Hill’deki fabrikamızda boş kutuların dahil olduğu olaydan haberdarız. Bu konuyu ciddiyetle ele alıyoruz ve incelemede Kuzey İrlanda polisiyle işbirliği yapıyoruz” denildi.
 
Açıklamada ayrıca, hali hazırda satışta olan Coca Cola ürünlerinin olaydan etkilenmediği ifade edildi.
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek