Referandum'dan Evet Çıkmasından Korkuyorlar

Hemşeri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Kurt ile Başkan Taşçı, Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan referandumun önemini anlattı. AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, “16 Nisan’da milletimiz, Türkiye’nin güçlenmesinden yana kararını verecek ve ‘evet’ diyerek ülkesini aydınlık yarınlara taşıyacak” dedi.

Referandum'dan Evet Çıkmasından Korkuyorlar
Referandum'dan Evet Çıkmasından Korkuyorlar Gerçek Taraf

 

Kavak, Ladik, Havza, Alaçam, Çarşamba ve Ayvacık hemşeri dernekleriyle bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, referandum sürecinin önemine dair açıklamalarda bulundu. Milletvekili Kurt, “16 Nisan’da milletimiz, Türkiye’nin güçlenmesinden yana kararını verecek ve ‘evet’ diyerek ülkesini aydınlık yarınlara taşıyacak” dedi.
 
Türkiye’nin icraat hızının, yeni sistem ile daha da güçleneceğini söyleyen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, “Yeni sistem, hızlı icraati de beraberinde getirecek. 1991’de temel atma töreni gerçekleştirilen bir yüzme havuzunun açılışını 2001 yılında tamamlandığı dönemde kaç farklı iktidar gördük. Üç cumhurbaşkanı, 5-6 hükümet değişti. Küçücük havuz bitirilememişti. Parasızlıktan değil, bürokrasinin ya da siyasi iradenin enerjisinin olmayışından yapılamadı. Şimdi gelinen duruma bakıyoruz, 10 yıl beklenen basit bir hizmet, sadece aylar içerisinde halkın hizmetine sunuluyor. Samsun’da bunun en güzel örneklerinden birisidir. Şimdi bu çalışma hızına daha da hız katmak için, yeni bir sistem kapımızda. Türkiye’yi daha da güçlendirecek, çalışmaları daha da hızlandıracak, milli iradeyi sonuna kadar yaşama imkanı verecek bir sistem var. 16 Nisan’da milletimiz, Türkiye’nin güçlenmesinden yana kararını verecek ve ‘evet’ diyerek ülkesini aydınlık yarınlara taşıyacak” diye konuştu.
 
Sandıktan çıkacak her bir evet oyu ile Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Mevcut sistemin, Türkiye’ye dar geldiği aşikardır. Beraberinde birçok sorunu da yıllardır yaşatan sistemin artık değişmesi gerekiyor. Bu değişim için kararı da milletimiz veriyor. Türkiye’nin hızına hız katacak olan bu sistem, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı için değil, ülkemizin bekası için önemli. Olayı kişiselleştirmek son derece yanlıştır. Söz konusu olan ülkemiz, milletimizdir. Yeni maddeleri okuduğumuzda, bunu açık ve net bir şekilde görüyoruz. Günlerdir referandum için alandayız. Milletimiz kararını vermiş. Milletimiz, Türkiye daha da güçlensin istiyor. Bu güçlenmenin temelinin ise referandum olduğunun milletimiz bilincinde. Milletimiz, sandık başına gitmek için gün sayıyor. Her bir evet oyu ile ülkesinin güçleneceğini, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini bilen milletimiz, heyecanla 16 Nisan’ı bekliyor” dedi.
 
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ise konuşmasında Türkiye’nin önemli bir dönemeçte olduğunu belirterek, “Referandum, ülkemizin geleceği adına son derece önemli. Milletimiz de bu önemin farkında. Yıllardır kısır çekişmelerin yaşanmasına neden olan mevcut sistemin değişmesini milletimiz istiyor. Bu isteklerini sandığa yansıtarak, rekor bir ‘evet’ oyu ile Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan milletimiz, milli iradeyi daha da kuvvetli hale getirecek” dedi. Hemşeri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle uzun süre sohbet eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, kendilerine yönetilen sorulara da yanıt verdi. Kavak, Ladik, Havza, Alaçam, Çarşamba ve Ayvacık hemşeri derneklerinin yönetici ve üyeleri, Milletvekili Kurt ve Başkan Taşçı ile birlikte topluca fotoğraf çekindi.
 
 
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin