Bir Buçuk Yıl Sonra Kaybettiği Cüzdanına Ulaştı

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim edilen ve bir buçuk yıl boyunca muhafaza edilen eşi Gülizar Yersal’ın cüzdanına sosyal medya üzerinden yapılan kayıp ilanından sonra ulaşan emekli polis memuru Haluk Yerşal, “ Dürüstlük ölmemiş” diyerek zabıta memuru Salih Şahin’i tebrik etti.

Bir Buçuk Yıl Sonra Kaybettiği Cüzdanına Ulaştı
Bir Buçuk Yıl Sonra Kaybettiği Cüzdanına Ulaştı Gerçek Taraf

 

Kayıp olan cüzdanı sahibine ulaştırmak için iki yıl boyunca uğraş veren ilkadım Belediyesi Zabıtası, vatandaşa ulaşmak için çeşitli yollara başvurdu. Zabıta, çareyi belediye zabıtasının sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı kayıp ilanı yaparak bulundu. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyı Emekli Polis memuru Haluk Yersal, adına açtığı sosyal medya hesabından kayıp ilanını görünce hemen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ulaştı. Burada zabıta ekipleriyle görüşen emekli polis memuru bir buçuk yıl aradan sonra kavuştuğu cüzdanına ulaşmanın sevincini yaşadı.

YILLARCA ARADI…
Bundan yaklaşık bir buçuk yıl önce kendisine ait araçtan eşi Gülizar Yersal inerken düşürdüğü cüzdanını eve giderken fark eden bayan Yerşal eşi Haluk Yersal ile birlikte en yakın polis merkezine giderek kayıp
işlemlerini başlatmıştı. Aynı gün kayıp cüzdanı bulan bir vatandaş ise İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne teslim etmişti. Geçen zaman içerisinde cüzdan sahibine ulaşmak için çeşitli aralıklarla belediye zabıtasının sosyal medya hesabı üzerinden kayıp ilanı yapan zabıta ekipleri, aradan geçen onca zaman sonra  yeni açtığı sosyal medya hesabı üzerinden çağrıyı gören emekli polis memuru Haluk Yerşal soluğu İlkadım Belediyesi Zabıta Amirliğinde aldı. Burada zabıta ekipleriyle görüşen Haluk Yerşal, eşinin kaybettiği cüzdanına bir buçuk yıl sonra ulaştı.

O DÖNEMDE SOSYAL MEDYAYI KULLANMIYORDUM!
Kaybettikleri cüzdandan umutlarını yitiren Haluk ve Gülizar Yersal çifti, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün 1,5 yıl önce sosyal medya üzerinden yolladığı kayıp cüzdan mesajını gördüklerini ve şaşırdıklarını söyledi. O dönemde sosyal medyayı kullanmadıklarından dolayı mesajı görmediklerini belirten Yersal çifti, kayıp  cüzdanı içeresindeki bir miktar parayla ve manevi değeri olan fotoğraflarla eksizsiz teslim almanın mutluluğunu yaşadı.

YERSAL ÇİFTİ TEŞEKKÜR ETTİ.
Örnek davranışından dolayı İlkadım Belediyesi Zabıta Memurlarını tebrik eden çift, “İnsanlık ölmemiş. Cüzdanın içerisinde bulunan paranın maddi değerinden öte içerisinde bulunan fotoğrafın manevi değeri çok yüksek.” Aradan bir buçuk yıl geçmesine rağmen cüzdanlarını kaybettikleri gibi muhafaza eden İlkadım Belediyesi Zabıtasına ve belediye Başkanı Erdoğan Tok’a minnetlerini sunarak teşekkür etti.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek