Advert

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT son durum 2017 En Son Dakika Haber Müjde Varmı? Son Gelişmeler

Emeklilikte yaşa takılanlar için son haber, emeklilikte yaşa takılanlar için müjdeli haber varmı, Emeklilikte yaşa takılanlar kısacası EYT'lilerin umudu yavaş yavaş tükeniyor mu? Gerek hükümet tarafından gerekse yapılan yorumlarda Erken Emeklilik hayalleri şimdilik kapalı kutu gibi. Hükümet tarafından yapılan açıklamalar EYT'liler için olumsuz açıklamalar olsa da zaman zaman Erken Emeklilik gündemden düşmüyor. 2017 yılında müjdeli haber bekleyen Emeklilikte yaşa takılanların umudu her zaman sürüyor. Erken Emeklilik ve EYT'liler ile ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde.

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT son durum 2017 En Son Dakika Haber Müjde Varmı? Son Gelişmeler
Emeklilikte yaşa takılanlar EYT son durum 2017 En Son Dakika Haber Müjde Varmı? Son Gelişmeler Gerçek Taraf

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu, meslek lisesi mezunlarının staj sürelerinin sigortalı sayılması yönünde kampanya başlattıklarının sorulması üzerine, "Kampanya şayet 'Ben erken yaşta emekli olayım' kampanyasıyla yanlış. Biz artık emeklilik yaşını önce 2036'da erkeklerde 60'a, kadınlarda 58'e taşımayı hedefliyoruz ve 2048'lerde de 65'e geçmeyi hedefliyoruz. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine bakıldığında emeklilik yaşı 65'in altında tek bir ülke yok. Halbuki bizde 38'den tutun ağırlıklı ortalama 52. Biz yavaş yavaş bunu 53'e, sonra 54'e, sonra 55'e taşımaya çalışıyoruz.

Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu, farz edelim 48 yaşında gününü doldurmuş, 2 sene beklemek durumunda. 2 sene sonra 50 yaşında olacak. 50 yaşını beklemek için de biraz sabırlı olacak ki bizim ortamala hedeflerimiz bozulmasın ve emeklileri emekliliklerinde mağdur etmeyelim. Staj dönemi bir eğitim. Çalışan statüsüne koyduğumuz zaman, o zaman lisedeki öğrencileri de çalışan statüsüne koyalım. Staj çıraklık eğitimin bir parçasıdır. Çıraklığı yapmadığı için, stajı yapmadığı için zaten bugün bizim nitelikli eleman sorunumuz var. Biz onun çıraklığına maddi destek veriyoruz, stajına maddi destek veriyoruz. Ama bir de bunu 'ben çalışıyormuşum gibi emekliliğe de yansısın' diyorsa yine bir çok vicdani görmüyoruz" cevabını verdi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!