Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır Mitingi Canlı İzle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Diyarbakır'da toplu açılışlar için miting düzenleyecek. Erdoğan'ın Diyarbakır mitingini canlı izlemek isteyen vatandaşlar miting alanını saatler öncesinde doldurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır Mitingi Canlı İzle
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır Mitingi Canlı İzle Gerçek Taraf

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Diyarbakır'da toplu açılış törenine katılacak ve Valilik önündeki kalabalığa seslenecek. Saat 16.00'da başlayacak program için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Kalabalık alanda toplanıyor

Miting meydanına girişler 14.30 sularında başladı. Bölgedeki muhabirler, kalabalığın yürüyerek alana ulaştığını bildiriyor.

BBC, bugün Diyarbakır'dan geçtiği haberde, afiş ve pankartlarda AK Parti'nin diğer partilere göre açık ara önde olduğunu bildiriyor.  Şehrin hakim rengi, mavi, beyaz, turuncu ve kırmızı. Halihazırda 'Evet' müziklerinin yükseldiği otobüslerin görünürlüğü de, CHP ve HDP'nin otobüslerinden daha fazla. BBC muhabirine göre, 'evet' kampanyasında hedef kararsız seçmenlerin oyunu almak.

Hani ilçesinden Diyarbakır merkeze gelen İbrahim Halil Dalbudak, Zaza olduğunu belirterek BBC muhabirinden özellikle Zazaca evet anlamındaki 'Eya' kelimesi önünde fotoğrafını çekmesini istiyor. Heyecanla 'Türkiye'nin eski gücüne kavuşması için, bütün Avrupa ve dünyaya adalet yayılabilmesi için' evet oyunu kullanacağını söylüyor.

Üniversite öğrencisi arkadaşı Mücahit Yalçın ise, geçmişte yaşanılanların tekrarlanmaması için 'evet' demeyi uygun gördüğünü ifade ediyor.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek