Çarşambalılar NOVADA AVM’ye Vefa Göstermedi

Çarşamba NOVADA AVM, ilgisizlikten dolayı kapatılma tehlikesi yaşıyor.

Çarşambalılar NOVADA AVM’ye Vefa Göstermedi
Çarşambalılar NOVADA AVM’ye Vefa Göstermedi Gerçek Taraf

 

Samsun’un Çarşamba Belediyesi tarafından 2014 yılında açılan Vefa AVM, 2 yıl aradan sonra ihaleye çıkarak işletme hakkını devretmişti. Vefa AVM’nin işletme hakkını TürkMall şirketi kazanmıştı.

Aynı zamanda Samsun Bulvar AVM’ninde işletmecisi olan TürkMall grubu, Vefa AVM’nin işletmesini devraldıktan sonra ilk iş olarak AVM’nin ismini değiştirdi. Vefa AVM ismi yerine Türkiye’nin birkaç ilinde bulunan yine TürkMall firmasının işlettiği zincir AVM markası olan NOVADA AVM’nin tabelası asıldı. Belediyeden devraldıktan sonra mevcut AVM’ye daha canlılık gelmesini bekleyen ziyaretçiler, umduklarını bulamadı. NOVADA AVM ismiyle hizmet veren firma yetkililer aradan geçen 6 ay boyunca AVM’de hiçbir değişikliğe gitmedi. Gün geçtikçe kan kaybeden NOVADA AVM’ye ilgi her geçen gün azaldı.

 

 

TürkMall grubunun AVM’ye olan ilgisizliği, vatandaşların NOVADA AVM’ye tercihlerini başka yönlere kaydırmasına sebep oldu. NOVADA AVM içerisinde bulunan mağazalar ise vatandaşların alışveriş yapmaması nedeniyle zarar ettikleri görüldü. Bazı mağazalar zarar ettiği gerekçesiyle NOVADA AVM’den çıkma kararı aldı. Neredeyse boşalan NOVADA AVM, alışveriş yapmaya gelen müşteri bulamayınca kapatılma tehlikesi ile başbaşa kaldı.

Kaynak: GerçekTaraf.com

vovada avm çarşamba vefa avm çarşamba avm çarşamba novada avm iflas zarar avm kapatıldı
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin