Advert

Okullarda El Yazısı Kalkıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Flaş Açıklama

Velilerin ve Öğretmenlerin şikayet ettiği, öğrencilerin zorlanarak yazdığı ve okuduğu bitişik el yazısı kalkıyor mu?. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda kullanılan bitişik eğik el yazısı kalkacak dedi.

Okullarda El Yazısı Kalkıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Flaş Açıklama
Okullarda El Yazısı Kalkıyor mu? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Flaş Açıklama Gerçek Taraf

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı açıklamada bitişik eğik el yazısının kaldırılıp yerine dik temel harflerin kullanılacağını duyurdu. Peki el yazısı kalkıyor mu? El yazısı ne zaman kalkıyor?

Yılmaz, Sinop Ayancık ilçesinde sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiği toplantıda, bir öğretmenin sorusu üzerine, "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik eğik el yazısıyla öğretim yerine dik temel harfler kullanılacak." açıklamasında bulundu.

AA muhabirinin konuya ilişkin MEB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, gelecek yıldan itibaren ilkokul birinci sınıflarda uygulamaya geçilecek metodun adı "dik temel harflerle ses temelli okuma yazma öğretimi" olacak.

İlkokul 3. sınıftan itibaren ise daha az ayrıntısı olan daha az eğimli, karmaşık olmayan ve çok daha sade bir el yazısı karakteri üzerinde de kaligrafi ve tipografi uzmanları çalışmalarını sürdürüyor.

 


 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!