Advert

Kosgeb Faizsiz Kredi Evrakları İçin Hafta Sonu Açık

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme idaresi Başkanlığı KOSGEB Samsun İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, KOBİ’lerin bir an önce faizsiz krediye erişebilmeleri için adeta seferberlik ilan edildiği ifade edildi.

Kosgeb Faizsiz Kredi Evrakları İçin Hafta Sonu Açık
Kosgeb Faizsiz Kredi Evrakları İçin Hafta Sonu Açık Gerçek Taraf

 

KOBİ'lerin bir an önce faizsiz krediye erişebilmeleri için KOSGEB'in adeta seferberlik ilan ettiğinin altını çizen Dursunoğlu, "KOSGEB olarak kredi işlemlerine hız verdik. Hafta sonu Samsun’da KOSGEB Müdürlüğümüz açık olacak ve personelimiz mesaiye kalacak." diye konuştu.

Samsun ilinde 8.847 KOBİ’nin kredi faiz desteği talebinin kabul edildiğini ifade eden, KOSGEB İl Müdürü Ahmet Dursunoğlu, “şu ana kadar 5.812 adet KOBİ’nin KOBİ Beyanname kayıtları tamamlandı ve kalanlar içinse hafta sonu dâhil evrak kabulüne ve işlem yapmaya devam ediyoruz. Bu aşamada, kredi başvurusu onaylanan fakat KOSGEB’e 2015 yılı KOBİ Beyannamesini vermemiş olan işletmelerimiz hafta sonu dâhil Müdürlüğümüzde işlemlerini yapabilirler. Kredi sürecinin hızlandırılabilmesi için kredisi çıkan işletmelerimizi bir an önce müdürlüğümüze bekliyoruz.” dedi.

 

Kredi Onayı Tek Aşamaya Düşürüldü

Dursunoğlu, kredi onay süreçlerinde de KOSGEB tarafından yeni düzenleme yapıldığına dikkat çekti. Mevcut sistemde KOSGEB kredisinin birçok aşamada onaylandığını anımsatan Dursunoğlu, düzenlemenin ardından onay sürecinin tek aşamaya düşürüldüğünü aktardı.

 

Yeni uygulama ile Sıfır Faizli İşletme Kredisi'nde onay işlemleri azaltılarak, kredi işlemleri hızlandırılırken, banka onayından sonra müdür onayı verilerek, kredi kullanımı hemen yapılabiliyor.

 

Hızlanabilmek için işbirliğini artırıyoruz

Süreci hızlandırabilmek için işbirliğinin önemine değinen KOSGEB Müdürü Ahmet Dursunoğlu, sözlerine şöyle devam etti. “Kredi sürecini hızlandırabilmek adına ayrıca KOSGEB Başkanlığımız tarafından çalışmalarımıza destek olmak üzere Mete Metin Alptekin Koordinatör olarak ilimizde görevlendirildi. Kredi aktarım sürecinin hızlandırılması ve biran önce KOBİ’lerimizin bu kaynağı kullanmaya başlaması için Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz.  Bunun yanında, KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Protokolüne taraf bankalarımızın bölge müdürlükleri ile görüşerek, kredi sürecinin daha hızlı ve efektif ilerlemesi konusunda tedbirler alıyoruz.” dedi.


Bankalarla problem yaşayan ve hiçbir şekilde krediye uygun olmadığı birkaç banka tarafından teyit edilen KOBİ’ler, yaşadıkları sorunları "samsun@kosgeb.gov.tr" eposta adresine, TC kimlik numaraları, isim, soy isim bilgileri ile bildirebileceklerini sözlerini ekleyen Dursunoğlu, 10 Nisan tarihine kadar bütün firmaların kredi işlemlerinin tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!