Advert

Fındık Neden Para Etmiyor?

Samsun Haber: Fındıkta son durum, güncel fındık fiyatı ne kadar, hükümet fındığa el atacak mı?

Fındık Neden Para Etmiyor?
Fındık Neden Para Etmiyor? Gerçek Taraf

 

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde de vatandaşlar fındık fiyatından memnun değil. Fiyatların çok düşük olduğunu belirten vatandaşlar devletin bir an önce bu olaya el atmasını istiyor.

 

‘GEÇEN SENEDEN YARALIYIZ…’

İlçede alım yapan bir vatandaş, geçen haftayı 12,75 liradan kapatan fındık fiyatının yeni haftayla 12 liraya düştüğünü belirterek, “Fındık şu an 12,50 lira. Bu fiyat beklentimizi karşılamıyor. Esnaf olarak şu durumda zarardayız. Çünkü zaten şu an aldığımız fındıkların maliyeti 14 lira. Esnafın kredi kullandığını düşünün. Zaten geçen seneden de yaralıyız. Aynı geçen seneki gibi zarar edersek esnafın durumu çok kötü olur. Bir an önce devlet el atmalı. Bundan sonra ne olacağını da bilmiyoruz. Karamsarlık içindeyiz. Vatandaşlar beklenti içinde. 14-15 lirayı görenler 12-12,50 liraya iyi demiyor tabi ki” dedi.

 

DEVLET EL ATSIN!..

Yüksek fiyat bekleyen üreticiler ise, “Fiyatlar çok düşük. Çıkacağını da tahmin etmiyoruz. Halk memnun değil. Kimse umduğunu bulamadı.  Geçen sene 5 ton fındık yapanlar bu sene 1,5 tona ancak ulaşabildi. Devletin bu duruma el atmasını bekliyoruz. Devletin iki dudağının arasındayız. Büyük esnafın, ihracatçıların kurbanı oluyoruz ” ifadelerini kullandı.


Samsunhaber.tc
 

fındık fiyatları fıdıkta son durum fındık bu sene ne olacak
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek