Darbe Destekçisine Samsun Büyükşehir'den Destek

Darbecilere destek veren Genco Erkal'a Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden destek.

Darbe Destekçisine Samsun Büyükşehir'den Destek
Darbe Destekçisine Samsun Büyükşehir'den Destek Gerçek Taraf

 

15 Temmuz darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinin ardından milyonların demokrasi nöbetini hazmedemeyen ve 'gelişmeleri endişeyle bekliyorum' yorumunda bulunan Genco Erkal'a tepki geldi. Bu kapsamda adını taşıyan Sancaktepe'deki Kültür Merkezi’nin adı değiştirildi.

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün üniformalı teröristlerince İstanbul ve Ankara'da düzenlenen darbe girişimi, milyonların tanklara bedenlerini siper etmesiyle püskürtülmüştü. O dönemde oyuncu Genco Erkal'ın açıklamaları ise görenleri şoke etti. Darbecilerin yanında durarak, sokaklara dökülen milyonları eleştiri yağmuruna tutan Genco Erkal'a twitterdan yaptığı darbecileri destekleyen paylaşımına tepki yağdı.

Genco Erkal, darbe girişiminden sonra Taksim Meydanı'nda toplanan milyonlarca vatandaştan rahatsız olmuş ve tepki göstermişti. Twitter hesabı üzerinden 16 Temmuz tarihinde yapmış olduğu açıklamada Erkal," Hani Taksim toplanma yeri değildi, miting alanı değildi? Nerede Toma'larınız, nerede Gaz bombalarınız, eyy demokrasi şampiyonları? Yuh ulan!" dedi.
 

 

 

 

 

Hani Taksim toplanma yeri değildi, miting alanı değildi? Nerede Toma'larınız, nerede Gaz bombalarınız, eyy demokrasi şampiyonları? Yuh ulan!

00:03 - 17 Temmuz 2016 

Genco Erkal'ın Adı Kaldırıldı
Gelişmeler üzerine Sancaktepe'de bulunan Genco Erkal Kültür Merkezi için düğmeye basıldı. Kültür Merkezi'nin adının değiştirilmesi gündeme geldi.

Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Genç ile Emlak ve İstimlak Müdürü Hilmi Erkal'ın imzasını taşıyan talep, 5 Eylül'de başkanlık makamına iletildi. Çalışmalar kapsamında Genco Erkal'ın ismi, Kültür Merkezi'nden kaldırıldı.

 

Samsun Büyükşehir Destek Çıktı

Darbecileri destekleyen tweetleri paylaşmasının ardından Genco Erkal Kültür Merkezi'nin adı da kaldırıldı. Bu gelişmeler yaşanırken olaylardan bi haber olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, darbe destekçisi Genco Erkal'a kucağını açtı.  Bir Delinin Hatıra Defteri adlı tiyotro oyunu için 25 Ekim 2016 tarihlerinde saat 20.00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde yer ayrıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin bu tutumu tepki alırken, belediyenin kime hizmet ettiği kafaları karıştırdı.

 

 
 
 
genco erkal darbe samsun büyükşehir feto
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin