Advert

Türkiye'yi Milyonlarca Lira Zarara Uğratıyor

Her yıl Eylül ayında salgın şeklinde yayılan grip hastalığının devlete zararının milyonlarca liralar zarara uğrattığı ifade edildi.

Türkiye'yi Milyonlarca Lira Zarara Uğratıyor
Türkiye'yi Milyonlarca Lira Zarara Uğratıyor Gerçek Taraf

 

Eylül ayında ortaya çıkan grip salgını hem insanları hemde devleti zarara uğratıyor. Geleceğin E Hali (GEH) Yürütme Kurulu Başkanı Adile Özdağ, grip hastalığının devleti milyonlarca lira zarara uğrattığını, bu zarar devletin bütçesini ciddi oranlarda zedelediğini ifade etti. Adile Özdağ, grip hakkından şöyle konuştu: ''Grip devlet bütçesine çok ciddi şekilde maddi olarak zarar veren ve son derece hızla yayılan bir hastalık. Özellikle kapalı ortamlarda, okullar, ulaşım araçları gibi kapalı yerlerde hızla yayılıyor.

Biz, gripte en önemli şey olan, grip aşısını konuştuk. Yetişkinlerde aşılamayı ve önlemleri konuştuk. Virüslerle nasıl başa çıkılır, kendimizi nasıl koruruz? Çok önemli iki hocamızla bunu tartıştık.

Israrla dikkat çekmek istediğimiz nokta, grip aşısının halk sağılığı üzerindeki koruyucu etkisi. Herkesi doğru aşılamaya hekimi ve eczacısı kanalı ile yönlendirmeye çalıştık.''dedi.

grip salgını grip hastalığı grip aşısı
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek