Advert

Samsun Tanıtım Günlerine Başbakan Gelecek

Samsun Haber: Sadef tarafından her yıl geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri'ne Başbakan'ın da katılacağı öğrenildi.

Samsun Tanıtım Günlerine Başbakan Gelecek
Samsun Tanıtım Günlerine Başbakan Gelecek Gerçek Taraf

 

Kısa adı Sadef olan Samsun Dernekleri Fedarasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak İstanbul'da düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri'ne Başbakan'ın da katılacağı öğrenildi.

Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Yıldıray Baş Samsun yerel basınıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltının ardından açıklama yapan Baş, İstanbul’da düzenletilecekSamsun Tanıtım Günleri hakkında bilgi verdi.

Baş 18, 19, 20, 21,22,24 ve 24 Ekim tarihleri arasında Maltepe Sahil Miting Alanında gerçekleştirilecek olan Samsun Günleri’nin Samsun’un folklor özelliklerini Türkiye’ye tanıtacağını belirtildi.

Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Baş, Samsun’un markalarının da bu fuarda yer almasını istediklerini belirterek Samsun Ticaret Odası ve üyelerine çağrıda bulundu.

Organizasyonun Samsun Valisi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde gerçekleştirileceğini de sözlerine ekleyen Baş, “Samsun özellikle tıbbi malzeme açısından Türkiye’nin marka şehridir. Tıbbi malzeme üreten sanayicilerimizin de fuar alanında standını görmek istiyoruz”, dedi.

Samsun Tanıtım Günlerine Başbakan Binali Yıldırım’ı Gençlik ve Spor Bakanı Samsun Milletvekilli Akif Çağatay Kılıç aracılığıyla davet ettiklerini de kaydeden SADEF BaşkanıYıldıray Baş,

“ Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Samsun Tanıtım Günlerine katılması için davet götürecektir.” Diye belirtti.

SADEF’in Basın kahvaltısına, SADEF Samsun Bölge Başkanı Köksal Akman, Bölge Başkan Vekili Doç. Dr. Bekir Şişman, Bölge Sekreteri Ebru Akal, Bölge Genel Başkan Yardımcısı Faruk Özdemir, Bölge Genel Başkan Yardımcısı Aytekin Kaya, Yahya Bozkurt ve yönetim kurulu üyesi Ersin Ege.

samsun tanıtım günleri sadef istanbul fuar maltepe
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!