Advert

Piazza’da Aileler Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi ile Tanışacak

Karadeniz’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Samsun Piazza, Mercedes-Benz Türk ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids Trafik Eğitim Projesi’ni 24 Eylül Cumartesi günü ailelerle bir araya getiriyor. Küçük yaştan itibaren trafik bilinci kazandırmayı ve güvenli yolculuk konusunda çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan proje, Samsunlu ebeveynlere tanıtılacak.

Piazza’da Aileler Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi ile Tanışacak
Piazza’da Aileler Mercedes-Benz Türk’ün MobileKids Trafik Eğitim Projesi ile Tanışacak Gerçek Taraf

 

Mercedes-Benz Türk ana şirketi Daimler AG’nin 2001 yılında başlattığı, 2013 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte Türkiye’de de hayata geçirilen, dünyanın ilk ve en büyük yol güvenliği girişimi olan MobileKids Trafik Eğitim Projesi kapsamında, 2015 yılı içerisinde MobileKids Türkiye resmi web sitesi üzerinden de başlatılan Trafik Eğitimi modülü sayesinde aileler, eğlenceli video ve oyunlarla çocuklarına trafik eğitimi verebiliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi paylaşmak ve trafik eğitiminin önemini hatırlatmak amacıyla, MobileKids Türkiye 24 Eylül Cumartesi günü Samsun Piazza AVM’de çocuklar ve aileleri ile buluşuyor. Projeyi yetkili isimlerden dinleyecek olan Samsunlu ebeveynler, çocuklarının trafik bilgisini artırmak ve onlarda farkındalık yaratmak için ilk adımı atmış olacak.

 

Çocuklarda trafik bilgisi ve farkındalığını artıracak

7-12 yaş arası ilköğretim çağı çocuklara yönelik proje ile çocukların trafik bilgisi ve farkındalığının artırılması ve trafik ile ilgili kavram, beceri ve tutumları kazanmaları hedefleniyor. Temel trafik kavramları, trafikte dikkat, trafik kuralları, karşıdan karşıya geçme ve trafikte özel durumlar bölümlerinden oluşan eğitimde çocuklar, yetkinliklerini artırma şansına sahip oluyorlar.

 

Uluslararası deneyimi Türkiye’ye taşıyor

Türkiye’deki en büyük yabancı sermayeli yatırımlardan biri olan Mercedes-Benz Türk ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen MobileKids projesi, daha önce Almanya’nın yanı sıra Hindistan, Malezya, İsrail, İtalya, Çin, Macaristan gibi ülkelerde uygulandı. Eğitim programı, bu ülkelerde oluşan zengin deneyimlerden yola çıkılarak Türkiye şartlarına uyarlanarak oluşturuldu.

 

Uygulamalı eğitimle bilgiler pekişiyor

Bugüne kadar İstanbul, Kırıkkale, Yozgat, Bayburt, Samsun, Artvin, Erzurum, Aydın ve Aksaray’da 29 okulda 11.726 öğrenciye birebir 6 saat trafik eğitimi verilen projede eğitim etkinlikleri, ilköğretim okullarının bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği’nde gerçekleştiriliyor. Ateşböceği içerisindeki özel donanım ve malzemeler sayesinde çocuklar program içeriklerini bizzat uygulayabiliyor.

 

İnternet üzerinden de eğitim almak mümkün

Samsun’daki etkinlikte, projenin önemli bir diğer ayağını oluşturan online eğitim sitesi ebeveynlere tanıtılacak. MobileKids Türkiye web sitesini (tr.mobilekids.net) ziyaret eden çocuklar, Ateşböceği’nde verilen eğitimin aynısını eğitici videolar ve eğlenceli oyunlar ile alabiliyorlar. Eğitimi başarıyla tamamlayan çocuklar, “Geleceğin Usta Şoförü”  eğitim sertifikasının yanı sıra MobileKids’ten sürpriz hediye setinin sahibi oluyorlar.

 
piazza avm piazza samsun etkinlik
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!